UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
  • Widzę, że u Pana Roberta kampania trwa w najlepsze.
  • RobertKoliński Kampanię historycznej prawdy a przeciwko politykierskiemu zakłamaniu prowadzę od oseska, to prawda;)
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    26
    16
    RobertKoliński(2018-06-28)
  • @RobertKoliński - Skoro ta nazwa nikogo nie obraża, ale za to ktoś inny poczuje się lepiej - w czym problem? Każdy ma prawo mieć swoje zdanie, ale nie każdy musi iść z tym do mediów. Gdyby zajmował się Pan tylko sprawami związanymi z rozwojem miasta - tak jak np. w przypadku basenu -nie widzę w tym niczego złego, ale po co cały czas się kopać odczuciami światopoglądowymi?
  • RobertKoliński Gdybym zajmował się tylko "sprawami związanymi z rozwojem miasta", to np. sprawa tego historycznego kłamstwa i bezczelnej manipulacji nigdy nie ujrzałaby światła dziennego, bo strachliwi i mało zorientowani radni nawet nie mieli pojęcia nad czym głosują, decydowało polecenie ich przewodniczącego. W dodatku to JEST sprawa dotycząca konkretnych mieszkańców - tu: mieszkańców np. ul. Armii Ludowej czy ul. Diaczenki - którzy musieli całkiem niedawno ponieść koszta tzw. dekomunizacji swojej ulicy, które zostały np. wliczone do ich funduszu remontowego. Skoro poprzedni patroni byli "niepolityczni", a ci, dokładnie w ten sam sposób "komunistyczni", polityczni już są, to za co właściwie zapłacili w swoich zwiększonych rachunkach mieszkańcy ulicy Armii Ludowej, Diaczenki i pozostałych "zdekomunizowanych" przez PO-PiSowych radnych ulic?
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    15
    12
    RobertKoliński(2018-06-28)
  • RobertKoliński Polecam lekturę: wyborcza.pl "(...) Na Grobie Nieznanego Żołnierza powinno być upamiętnienie Birczy? – I tak, i nie. Rzeczywiście obroniono tam ludność polską i nie wiadomo, co by się z nią stało, gdyby miejscowość była opanowana przez UPA. Jednocześnie tamten konflikt był przede wszystkim efektem decyzji o przymusowym przesiedleniu Ukraińców za sowiecką granicę. Pamiętajmy, że problem polskiego podziemia udało się władzom rozwiązać na ogół bez mordowania cywilów. To pokazuje, że inne było podejście do Ukraińców, a inne do Polaków. Najbardziej zdumiewające jest to, że władze nie myślały o zabezpieczeniu polskiej ludności przed odwetem. Cytowałem w jednej z prac sprawozdanie szefa UB w Rzeszowie, który pisał, że wojsko to bandyci i powinno się paru oficerów dla przykładu rozstrzelać. To pokazuje, że nawet u ubeka metody działania wojskowych budziły odrazę, chociaż popierał przesiedlenia i był katem dla wrogów reżimu. Z tego punktu widzenia nie jestem pewien, czy Bircza zasługuje na takie upamiętnienie."
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    2
    1
    RobertKoliński(2018-06-29)
Reklama