UWAGA!

Krok bliżej do ekranów akustycznych przy obwodnicy Elbląga

 Elbląg, (fot, Mikołaj Sobczak, archiwum portEl.pl)
(fot, Mikołaj Sobczak, archiwum portEl.pl)

Czy na niektórych odcinkach obwodnicy Elbląga powstaną ekrany akustyczne? Elblążanie mieszkający najbliżej drogi narzekają na hałas powodowany przez ruch samochodowy. Marszałek województwa zlecił Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad sporządzenie tzw. przeglądu ekologicznego, który ma dać odpowiedź na to, czy ekrany są niezbędne.

O petycjach mieszkańców, którzy narzekają na hałas generowany przez ruch samochodowy na obwodnicy Elbląga pisaliśmy w sierpniu tego roku. Z interwencją poselską w tej sprawie do marszałka województwa i ministra infrastruktury zwróciła się posłanka Monika Falej.

Z odpowiedzi, jaką posłanka otrzymała od marszałka województwa, wynika że w tej sprawie trwa postępowanie administracyjne, które może zakończyć się decyzją korzystną dla mieszkańców. Zostało wszczęte 9 sierpnia, a jej elementem jest zlecenie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad tzw. przeglądu ekologicznego drogi S7 na odcinku od Węzła Wschód do Węzła Południe, w rejonie ulic: Malborskiej, Skrzydlatej, Olkuskiej, Dębowej i Akacjowej. Trwa analiza dowodów w sprawie.

- Jednym z dowodów w sprawie są strategiczne mapy hałasu. Prezydent Elbląga przedłożył marszałkowi województwa warmińsko-mazurskiego w czerwcu br. mapy akustyczne, wykonane w ramach zadania „Strategiczna mapa akustyczna miasta Elbląga”. Analiza przedstawionych map terenów zagrożonych hałasem (…) dla hałasu drogowego na odcinku drogi S7 w pobliżu wskazanych powyżej lokalizacji w mieście, pozwala stwierdzić możliwość przekroczenia wartości dopuszczalnych hałasu na terenach podlegających ochronie akustycznej – pisze w odpowiedzi na pismo posłanki Marcin Kuchciński, wicemarszałek województwa warmińsko-mazurskiego, dodając, że mapy akustyczne służą tylko identyfikacji problemu, a kluczowym do podjęcia decyzji o instalacji ekranów akustycznych jest wspomniany przegląd ekologiczny.

Marszałek wystąpił do olsztyńskiego oddziału GDDKiA o wskazanie terminu, w którym ten przegląd zostanie wykonany. - Z uwagi na duże społeczne zainteresowanie sprawą tut. Organ poprosił o wskazanie możliwie krótkiego terminu sporządzenia przeglądu ekologicznego, tj. krótszego niż standardowe 18 miesięcy – czytamy w piśmie wicemarszałka.

RG

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama