UWAGA!

Gokarty na pedały

 Gokarty na pedały

Jazda gokartami na pedały robi się coraz popularniejszą formą spędzania czasu. Jest to świetna zabawa, ale też i pomysł na aktywność dla całej rodziny. Szczególnie sprawdzi się, jeśli nasze maluchy trudno zachęcić do zażywania ruchu na świeżym powietrzu. Jazda nimi jest bardzo prosta, a do tego bezpieczna. Mają 4 koła, więc nie trzeba uczyć się utrzymywania równowagi. To sprawia, że prowadzić je mogą już nawet 4-latki. Na rynku dostępne są też modele dwu-, czy nawet 4-osobowe pozwalające zabrać całą rodzinę na jeden pojazd.

Dla osób preferujących nieco bardziej wyczynowy sposób jazdy, możemy polecić modele terenowe. Pozwalają wjechać prawie wszędzie. Frajda podobna do jazdy quadem, ale satysfakcja dużo większa, bo pojazd napędzamy siłą własnych mięśni. Nie wspominając, że to rozwiązanie jest przyjazne dla środowiska oraz pomaga utrzymać ciało w zdrowiu i dobrej formie.
       Jak dobrać odpowiedni model gokarta na pedały?
       Wybór najróżniejszych modeli na rynku jest naprawdę szeroki. Tak jak w przypadku np. dobierania roweru, warto jest szukać profesjonalnych sklepów z wykwalifikowaną obsługą, która doradzi i pomoże dopasować odpowiedni do naszych potrzeb model. Dobrze jest też stawiać na sprawdzone marki, gwarantuje to trwałość i niezawodność naszego zakupu, oraz bezpieczeństwo jazdy.

 


       Jednym z pierwszych pytań, jakie zapewne usłyszymy, będzie: w jaki sposób najczęściej zamierzają Państwo używać sprzętu? Zupełnie inne modele służą do jazdy miejskiej niż np. terenowej. Te drugie będą miały nieco inne ogumienie i sposób napędzania.
       Gokart jest też indywidualnie dobierany do osoby go prowadzącej. Parametrami, które będą uwzględniane, na pewno będzie waga i wzrost. Podobnie jak w samochodzie ustawiany jest też fotel prowadzącego pojazd. W nim możemy spędzać nawet po kilka godzin, dlatego powinien być wygodny i dawać odpowiednie wsparcie kręgosłupowi. W prawidłowej odległości powinny być też pedały. Bardzo męcząca jest jazda gokartem, kiedy prowadzący musi za bardzo się wyciągać, żeby wprawić pojazd w ruch. Tak samo niewskazane jest ustawienie, kiedy kolana są ciągle zgięte. I na koniec wysokość i ustawienie kierownicy. Tutaj również szukamy najwygodniejszej pozycji – niewymuszającej przygarbienia się lub zbytniego uginania łokci.
       Być może trzeba będzie przejechać sporo kilometrów, żeby w końcu odnaleźć tą idealną pozycję i ustawienia dla siebie, ale warto poświęcić na to czas i trochę wysiłku. Jazda potem będzie sprawiała nieporównywalnie większą przyjemność i przyniesie korzyści zdrowo.
       Źródło: https://www.sportking.pl/zabawki-ogrodowe/gokarty-na-pedaly-berg/berg-gokart-dla-dzieci/
      


       ----- materiał płatny -----

      

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie