UWAGA!

Elbląska onkologia na nowo

 Elbląg, Elbląska onkologia na nowo
Fot. arch. WSZ

Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu przebudowuje swoje pomieszczenia na potrzeby oddziałów onkologicznego oraz dziennej chemioterapii. W ramach ogłoszonego postępowania zamawia również nowe wyposażenie. Przetarg opiewa na ponad 19 mln zł.

"Planowana w projekcie modernizacja oddziałów ma na celu przede wszystkim ograniczenie transmisji zakażeń a także dostosowanie przestrzeni do warunków ochrony przeciwpożarowej i podniesienie standardów opieki medycznej oraz standardów użytkowych, w tym polepszenie warunków bytowych pacjentów i warunków pracy personelu, a w konsekwencji podniesienie jakości wyspecjalizowanych usług medycznych na terenie Elbląga i okolic" – czytamy w dokumentacji.

Największą część postępowania stanowi przebudowa pomieszczeń II i III piętra na potrzeby onkologii i dziennej chemioterapii w WSZ, wartość tej części przetargu opiewa na niespełna 17 mln 200 tys. zł. To jednak nie wszystko, postępowanie wiąże się też m. in. z zakupem wyposażenia, takiego jak fotele do pobierania krwi i do chemioterapii, łóżka szpitalne i kozetki, materace przeciwodleżynowe, wózki do przewożenia chorych, kardiomonitory, aparaty USG i EKG, skaner do żył, zestawy komputerowe, lodówki medyczne i kuchenne, szafki, stoliki medyczne. Całe postępowanie dotyczące przebudowy i zakupów podzielone jest na 66 części.

Działania są realizowane z funduszu Polski Ład. Można wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. Termin składania ofert upływa 1 lipca. Inwestycja ma zostać zrealizowana do końca listopada 2025 r.

oprac. TB

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
  • w tym budynku najzwyklej brakuje juz pomieszczeń i tu potrzebna DOBUDOWA a nie przebudowa ( kosztem DERMATOLOGI)
  • No dobra, a PET aby nie jeździć do tego olsztynkowa?
  • Pet buduje obok NuMed, wszystkie trzy budynki będa połączone.
  • A może by tak zmniejszyć oczekiwanie na leczenie ? Dlaczego głośno nie mówi się o tym co się dzieje na tym oddziale ? Tam nie ma komu pracować lekarze odchodzą bardzo zastanawiające dlaczego
  • @ELBLĄŻANIN124 - Szpitale podkupują lekarzy onkologów. W całej Polsce jest ich 900.To zaledwie „kropla”. Na jednego lekarza onkologa przypada kilkuset pacjentów aktualnie chorych. W zeszłym roku na 200 miejsc na specjalizację onkologiczną zgłosiło się 26 chętnych. To bardzo trudna specjalizacja i obarczona wysokim niepowodzeniem. Kobiety nie chodzą do ginekologa, badają piersi, panowie dużo palą, nie sprawdzają prostaty, żołądka, mają od piwa otłuszczone wątroby, a lekarzy brak. No i do lekarza i dziemy, jak już niewiele można pomóc. D
  • Lekarze rodzinni powinni mieć większe kompetencje. Po to żeby dostać skierowanie np. na USG kontrolne po leczeniu onkologicznym trzeba iść do onkologa. I tak przez wiele lat.
  • lekaze rodzinni powinni zaczac pracowac a nie wysylac do szpitala kazdego
  • @babunia - Może to i prawda, ale leczenie w Elblągu polegan na tym: został panu miesiąc życia nic nie możemy zrobić, ale podamy panu chemię, bo NFZ nam zapłaci. To nic, że tak chemia nie działa - musi pan skończyć cykl 6 podań bo NFZ nam nie zapłaci, bo nie mamy pieniędzy, żeby zrobić panu dokładne badania genetyczne, więc walimy co popadnie - przykład z życia jednego pana.
  • @sadness - I dalej w Gdańsku dzięki nowoczesnemu leczeniu okazuje się, że podana wcześniej chemia w Elblągu nie zadziałała i przede wszystkim przy tym rodzaju nowotworu nigdy nie powinna być podana, UCK na inne leczenie i pacjent wraca do żywych, choroba całkowicie się cofa na 3 lata. Nie piszcie, więc, że zawsze jest za późno i zawsze to wina pacjenta, bo to nie prawda. Naprawdę warto pojechać do Gdańska to nie jest daleko, a może uratować życie.
  • Leczyć się onkologicznie tylko w CO Bydgoszcz. Elbląg to umieralnia, Pacjent u nich to tylko eksperyment
  • @Pacjent - Jestem w trakcie leczenia onkologicznego. Bardzo jestem zadowolony z opieki jaką objął mnie oddział onkologiczny, a zwłaszcza opieka lekarska jest na najwyższym poziomie. Narzekanie dla samego narzekania jest żenujące. Hashtagi: #Pacjentonkologiczny
  • Oczywiście każda próba podniesienia jakości leczenia jest na wagę złota. Natomiast, zarówno Dyrekcji Szpitala, jak i władzą wojewódzkim nie jest po drodze ze szczegółowym audytem związanym ze standardami pracy osób zarządzających oddziałem. To, że młodzi lekarze odchodzą nie jest związane z "podkupowaniem" a przede wszystkim godnymi warunkami pracy i możliwości kształcenia się. To szczególnie istotne, biorąc pod uwagę wspomnianą już tutaj małą ilość lekarzy specjalistów w zakresie onkologii. Oczywiście na koniec zawsze tracą pacjenci, nawet jeśli lekarze próbują dołożyć wszelkich starań dot. procesu leczenia, to czasem ograniczenia i problemy, z którymi muszą się zmagać najzwyczajniej im to uniemożliwiają. Hashtagi: #sprawadlaTVN
Reklama