UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
  • Tak się składa, że swego czasu mgr prawa, będący Ministrem Sprawiedliwości, zmienił prezesa Sądu w Elblągu na swojego. Zapewne teraz to się odbija czkawką na decyzjach sędziów podległych. Miejsca pamięci powinny być szanowane. Nie wolno zapominać, że pobliski obóz koncentracyjny Stuttfof, został wyzwolony przez Armię Czerwoną przed zakończeniem likwidacji pozostałych więźniów przez SS. Niemieckie SS. Elbląg został przywrócony Polsce pomimo zniszczeń, dokonanych przez tę samą Armię i późniejszych przestępst, dokonywanych przez jej żołnierzy, w postaci gwałtów na Niemkach. Hashtagi: #Roman
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    4
    5
    RomanR(2023-10-04)
  • @RomanR - I tu mamy taki moralny szpagat. Z jednej strony zbezczeszczenie miejsca pochówku, z drugiej usunięcie symboli totalitarnych z przestrzeni publicznej. Jak dla mnie cmentarz może sobie być (i tak nie wiadomo do końca kto na nim leży, bo wtedy wrzucano tam wszystkie ciała znalezione w mieście), ale z drugiej strony nie widzę powodu, dla którego nadal miałby być podświetlany sierpem i młotem. Spróbuj teraz rozstrzygnąć w myślach, czy to był symbol totalitarnej władzy, znienawidzonej przez Polaków, narzuconej przez Jałtę (tu wchodzi patriotyzm), czy część projektu architektonicznego według wizji projektanta (tu wchodzi wandalizm nad dziełem sztuki), czy zbezczeszczenie miejsca pochówku poległych żołnierzy (kim by nie byli, jacy by nie byli, żołnierze) (i tu wchodzi profanacja miejsca pochówku). Takiego szpagatu nie da się zrobić. Każdy będzie patrzył według swoich poglądów i odczuć. Trzy osobne zarzuty i rozprawy powinny być. W pierwszej wygrana, w drugiej remis, a w trzeciej przegrana.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    2
    2
    RomanNieLubiJakJestNachlapane(2023-10-05)
  • @RomanNieLubiJakJestNachlapane - Podzielam doceniam Twoje zdanie. Jest ono przemyślane i godne uwagki dla wszystkich, którzy wypowiedzieli się niżej. Mam również mieszane uczucia w tej sprawie, lecz w jednym podtrzymuję swoje zdanie: czerwonoarmiści nie wiedzieli walcząc, że Polska będzie "okupowana" przez tych, co przyszli po nich. W Siemianowicach Śląskich, na obrzeżach miasta jest cmentarz żołnierzy niemieckich, poległych w czasie II wojny Św. , którzy zginęli z rąk czerwonoarmistów. Odwiedziłem cmentarz przed wielu laty. Przy jednej z alejek wigniał napis: "Got mit uns" taki sam, jak na klamrach pasów żołnierzy zabijających Polaków. I tyle. Hashtagi: #Roman
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    RomanR(2023-10-07)
Reklama