UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
  • Jest to bardzo specyficzny kawałek drogi i niewątpliwie niebezpieczny. W każdym razie nasuwa się pytanie: przede mną jedzie sobie 30 km/h jakiś dziadek z krótkowzrocznością lub ciągnik rolniczy, ewentualnie rowerzysta. Jest podwójna linia ciągła, w przeciwnym kierunku jest dobra widoczność i nie ma widocznego żadnego zagrożenia. Nasuwa się pytanie: wszyscy kierowcy maja jechać 30 km/h za taką ofermą, czy też można wyprzedzić - bez szkody i zagrożenia dla kogokolwiek.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    16
    5
    vvvvvvvvvv(2021-09-15)
  • @vvvvvvvvvv - Ja mam inne pytanie: kto w tym przypadku stanowi zagrożenie?
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    2
    4
    Jerycho(2021-09-15)
  • @vvvvvvvvvv - Jak masz odcinek z dobrą widocznością, prosty, pozwalający wyprzedzić bezpiecznie to. .. nie masz ograniczeń w postaci podwójnej ciągłej. ..
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    4
    12
    summer(2021-09-15)
  • @vvvvvvvvvv - Ciągnik rolniczy, kombajn lub inne tego typu pojazdy to pojazdy wolnobieżne. Według przepisów o ruchu drogowym, takie pojazdy można wyprzedzić na podwójnej ciągłej linii, zakazie itd. Apropo zdjęcia - dlaczego funkcjonariusze (naliczyłem 4)wykonują operacje w jakimś nieoznakowanym busie? Druga sprawa - jaka jest prawna podstawa działania tego drona? Czy nagranie z wysokości np. 100m jest podstawą do wystawienia mandatu? Co w przypadku jeśli tablice rejestracyjne nie będą widoczne na nagraniu?
  • oj oj oj, chyba nie do końca. Możesz, pod warunkiem, że w czasie wykonywania manewru nie przekroczysz podwójnej ciągłej 4 kołami. Coś mi tak świta, ale to tak z głowy piszę. Jeszcze nie sprawdzałem dokładnie.
  • Sprawdziłem. Można, ale pod warunkiem, że w ogóle nie przekroczysz podwójnej ciągłej, co w praktyce jest właściwie niewykonalne.
  • Np. motorem inny motór można
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    2
    0
    System(2021-09-15)
  • ciągnik rolniczy nie jest pojazdem wolnobieżnym, nie można go wyprzedzać na ciągłej
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    3
    0
    wieśniak(2021-09-15)
  • jestes nie douczony
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    kubas1(2021-09-16)
Reklama