UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
  • Drodzy Rosjanie, mój pokojowy komentarz został już usunięty. Mam nadzieję, że zdążyliście go przeczytać. Nie wszyscy Polacy chcą z Wami walczyć i są wśród nas ludzie, którzy swoje zdanie opierają o przekaz obu stron, a nie tylko na zachodniej propagandzie. Wiem, że i wśród Was jest mnóstwo wspaniałych ludzi. Działajmy razem na rzecz pokoju i nie dajmy się zmanipulować! Wciąż wierzę, że Polacy, Rosjanie i Ukraińcy mogą żyć w pokoju i przyjaźni.
  • Też tak kiedyś myślałem o Rosjanach, ale się bardzo grubo pomyliłem. To co, że są empatyczni i pomagają w potrzebie, ale jak car każe mordować i gwałcić - będą to robić bez pytania.
  • Przestań już powtarzać te brednie o krwiożerczych Rosjanach. Nie twierdzę, że nie ma tam potworów, bo są - jak wszędzie. W Polsce też jest ich pełno, np. wy. Przecieżna początku wojny sami pokazywaliście tysiące protestujących Rosjan. Jak możecie spojrzeć w lustro, kłamiąc teraz, że wszyscy Rosjanie są źli? Mam już dość tej waszej zachodniej propagandy, oszuści!
  • Przez lata mogliśmy się przekonać jacy oni wspaniali - w okradaniu i oszukiwaniu są nr1
  • Ja wiem, że wasze badania wykazały, że człowiek pamięta dobrze przez 2 tygodnie, a potem można mu wcisnąć, że te wydarzenia wyglądały zupełnie inaczej, ale ja nie. Ja dobrze pamiętam te tysiące Rosjan, którzy tu przyjeżdżali na zakupy i te tysiące Polaków, którzy jeździli do Rosji. Nie było żadnych problemów. Zdarzały się incydenty po obu stronach, ale nie odbiegały od normalnego życia codziennego w Polsce przed falą i po fali przyjezdnych.
  • Dlaczego nie napiszesz, że Polacy, Rosjanie, Ukraińcy, Anglicy, Francuzi, Niemcy mogą żyć w przyjaźni? Sorry, ale zajechało z twej strony obywatelstwem rosyjskim. Rosja nie ma Polsce absolutnie nic do zaoferowania. Jestem z młodego pokolenia, Rosja to dla mnie zacofanie pod każdym względem, inna mentalność i kultura, a gdy oglądałam półnagiego Putina na koniu, to czułam zażenowanie i głębokie zdziwienie, jak wy, Rosjanie, możecie w ogóle głosować na kogoś takiego.
  • Czy muszę wymieniać każdy kraj na świecie? Oczywistym jest, że chcę pokoju i przyjaźni ze wszystkimi, nawet z Arabią Saudyjską i Księstwem Sealandii. Mało tego, jeśli wierzysz w kosmitów, to wiedz, że z kosmitami też chcę żyć w zgodzie! "Rosja nie ma Polsce absolutnie nic do zaoferowania" - I nie musi mi niczego oferować. Finlandia, Mongolia i Paragwaj też nie mają mi nic do zaoferowania, a chcę z nimi żyć w przyjaźni. Nie na tym polega przyjaźń i szacunek, by zadawać się tylko z tymi, którzy mi coś oferują. "gdy oglądałam półnagiego Putina na koniu, to czułam zażenowanie i głębokie zdziwienie, jak wy, Rosjanie, możecie w ogóle głosować na kogoś takiego. " - to zażenowanie to normalny, zdrowy odruch, ale dlaczego twierdzisz, że każdy Rosjanin jest z tego dumny? Bo wygrał wybory? Przecież jako mieszkaniec Polski wiesz doskonale, jak to bywa z tymi wyborami i poparciem dla polityków. Nie traktuję każdego człowieka poprzez pryzmat kraju, w którym się urodził. Przecież Ty też nie wybrałaś sobie miejsca urodzenia. Raz piszecie o braku wolności i reżimie w Rosji, innym razem, że Rosjanie sobie sami wybierają władze, bo tak chcą z własnej woli. Zdecydujcie się wreszcie na jedno stanowisko, a nie zmieniacie zdanie zależnie od sytuacji! Jeszcze kilka lat temu zachodnia prasa pisała, że w Polsce wygrała skrajna prawica. Jak się z tym utożsamiasz?
Reklama