UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
  • @Gienek - Aha, wcześniej przekop miał być wielkim opłacalnym cudem a teraz już nie aż tak? Jeśli koszty utrzymania będą dla Państwa to oznacza że tamte pieniądze się już nie liczy? Nawet będzie punkt widokowy! Na co? Na podwodny tor? A być może punkt widokowy jeszcze płatny bo koszt przekopu ma się w taki sposób zwrócić? Nawet ci ludzi za przekopu w filmiku nie są już aż tak wyjątkowo nastawiony optymistycznie, tylko uważają że coś ma drgnąć żeby był lepiej w Elblągu. Ślepo patrzą się na przekop jakby to ma ocalić całe miasto przed katastrofą ekonomicznym. A jak według nich coś ma drgnąć to tylko potrafi jakaś dobra bomba zamiast ten niewypał z naklejką 'przekop'.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    2
    5
    rrrrrr(2019-05-04)
  • A kto twierdził, że ma być cudem, co zbawi Elbląg? Nikt. Przekop pomoże rozwinąć Elbląg poprzez turystykę i port- przeładunki i przemysł ponadgabarytów. Pewnie też stocznia rzeczna będzie mieć więcej pracy i serwisy łodzi/jachtów. Za tym idą miejsca pracy będzie statek hydrotechniczny. Pewnie, że się liczy, ale pieniądze sa dla całego kraju, a nie tylko dla Warszawy na Stadion Narodowy, czy dla Krakowa. Weź powiedz kiedy zwróci się budowa S 7? Albo autostrad, prędzej przekop się zwróci niż droga S7. A punkt widokowy na morze i Zalew jeszcze nie zaczęli kopać, a już ludzie odwiedzają miejsce przekopu to idź i się zapytaj tych ludzi czemu tam przyjeżdżają, jak będzie punkt widokowy, to będą odwiedzać puntk widokowy. Proste, żeby zobaczyć morze i Zalew z 2 stron i jak statki i jachty plywaja przez przekop, jak działa mechanizm śluz itp. Tak samo pływają po Kanale Elbląskim czy po Szkarapawie, żeby zobaczyć pochylnie i śluzy i okolice. Pewnie nawet będą tam wycieczki szkolne.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    5
    2
    Gienek(2019-05-04)
  • Za przeładunki są opłaty portowe za każdą tonę, za cumowanie też, dla ciężarówek przyjeżdżających po towar do portu też, to samo za każdego pasażera i jacht w marinie. Za 1 pasażera za wejście na pokład lub zejście opłata w Elblągu to 0,25 Euro czyli każdy dodatkowy pasażer jaki tu przypłynie to szybszy zwrot przekopu, a pasażerowie pływają też do innych portów na Zalewie przecież i tam też są opłaty. Czym więcej będzie przeładunków i turystów, tym przekop szybciej się zwróci. Nie mówiąc już o krótszej drodze o 100 km na Zatokę Gdańską, to oszczędność paliwa i czasu pracy dla jednostek, nie trzeba wykupywać wiz do Rosji i przechodzić odpraw celnych- następne korzyści.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    5
    2
    Gienek (2019-05-04)
  • No i jak droga wodna do Trójmiasta skróci się o ok 100 km to elbląskie firmy transportujące ładunki wodą, będą mogły taniej zaoferować swoje usługi, przez co będa wygrywac więcej przetargów i wzrośnie zatrudnienie i wielkość podatków dla Miasta.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    3
    2
    Gienek (2019-05-04)
Reklama