UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
  • Doktor prawa Heinz Werner Schwender był autorem rozporządzenia, na podstawie którego w Generalnym Gubernatorstwie za jakąkolwiek pomoc udzieloną ukrywającemu się Żydowi (nawet podanie szklanki wody )niemieckie formacje rozstrzelały na miejscu bez sądu tysiące Polaków wraz z rodzinami, nie wyłączając ciężarnych kobiet i dzieci. W 1947r. został oczyszczony z zarzutów karnych przez sąd denazyfikacyjny, w 1950 r. został urzędnikiem Ministerstwa Budownictwa Mieszkaniowego w RFN, a potem jego radcą prawnym. Umarł sobie spokojnie w 1999r. Więc jak ktoś mi mówi, że 96 letnią kobietę po 70 latach będzie sądził sąd niemiecki za pisanie na maszynie w obozie koncentracyjnym, to doprawdy nie wiem czy mam się śmiać, czy płakać.
  • Roznica w tym, ze teraz oskarzyl ta 96-letnia sekretarke obywatel Izraela. Jej praca w KZ Stutthof byla znana podczas rozprawy sadowej przeciwko komendantowi tego obozu juz w 1954r.
Reklama