Cztery bramki Olimpii w Wejherowie

2017-04-08 18:36

Miłą niespodziankę sprawili swoim kibicom piłkarze Olimpii Elbląg. W Wejherowie olimpijczycy wysoko pokonali tamtejszy Gryf 4:1. Bramki dla żółto-biało-niebieskich strzelali Dawid Kubowicz, Jakub Bojas, Radosław Stępień i Łukasz Pietroń. Gospodarze w drugiej połowie nie wykorzystali rzutu karnego. To drugie z rzędu zwycięstwo Olimpii na wyjeździe.

Zadanie Olimpii: Wygrać po 43 latach

2017-04-08 10:00

Sportowym wydarzeniem weekendu jest turniej eliminacyjny do futsalowych ME w Słowenii 2018, ale elbląski kibic nie zapomina o ligowym spotkaniu Olimpia Elbląg. Żółto-biało-niebiescy zagrają w sobotę o godz. 17 w Wejherowie z miejscowym Gryfem. Po raz ostatni elblążanie wygrali tam... 43 lata temu.

Olimpia oficjalnie klubem partnerskim Legii Warszawa

2017-04-07 15:08

Wkrótce młodzi zawodnicy Akademii Olimpii Elbląg zmierzą się z zespołami Akademii Legii Warszawa. Wszystko to dzięki pratnerskiej współpracy elbląskiego klubu ze stołeczną Legią. Najlepsi elbląscy piłkarze wyjadą do Warszawy na treningi, konsultacje a także będą występować w barwach warszawskiej drużyny w grach i turniejach towarzyskich.

Przespaliśmy pierwszą połowę  (komentarze po meczu Olimpii)

Przespaliśmy pierwszą połowę (komentarze po meczu Olimpii)

2017-04-03 07:07

W sobotę (1 kwietnia) Olimpia Elbląg przegrała drugi mecz ligowy w tym roku. Lepsi od żółto-biało-niebieskich okazali się piłkarze GKS -u Bełchatów, którzy na A8 wygrali 2:1 (2:0). Po meczu poprosiliśmy trenera Adama Borosa i piłkarzy Olimpii o komentarz na temat meczu.

Dwa oblicza Olimpii

2017-04-01 17:38

Nieciekawa gra Olimpii Elbląg w pierwszej połowie meczu z GKS Bełchatów zaowocowała tym, że piłkarze na przerwę schodzili przegrywając 0:2. W drugiej części spotkania mogliśmy oglądać sunące niemal bez przerwy ataki żółto-biało-niebieskich. Wystarczyło to jednak do strzelenia tylko jednej bramki (Łukasz Pietroń z karnego) i Olimpia przegrała drugi mecz ligowy w tym sezonie. Trzeba jednak przyznać, że w kilku sytuacjach tylko szczęściu piłkarze gości zawdzięczają, że nie stracili bramki. Do gry po kontuzji wrócił Paweł Piceluk. Zobacz film z najciekawszymi akcjami meczu oraz zdjęcia.

Celujący przed turniejem w Elblągu

2017-03-31 16:40

W czwartek reprezentacja Polski w futsalu rozegrała ostatni mecz kontrolny przed turniejem eliminacyjnym do Mistrzostw Europy, który odbędzie się w Elblągu już w następny weekend. Ostatni sprawdzian nasza reprezentacja zdała na szóstkę, wygrywając z reprezentacją Białorusi.

Potwierdzić dobrą formę

2017-03-31 12:03

Po pierwszym wyjazdowym zwycięstwie nastroje w Olimpii są bardzo optymistyczne. Komplet punktów w meczu z Wartą Poznań dał Olimpii komfort, co uwidoczniło się w tabeli. Olimpia plasuje się w górnej części. W sobotę okazja do potwierdzenia formy.

Szeroka kadra sposobem na sukces Olimpii

2017-03-29 14:56

Kontuzje i kartki zawodników to zmora każdego trenera. Z tym problemem pozwala uporać się szeroka i wyrównana kadra. Taka jak w Olimpii Elbląg, która dzielnie radzi sobie na boiskach II ligi mimo braku najlepszego strzelca zespołu Pawła Piceluka.

Zostań wolontariuszem podczas Futsal Euro 2018

2017-03-27 15:22

Chcesz zobaczyć z bliska mecze reprezentacji Polski w Futsalu? Chcesz pomagać mistrzom Europy w Futsalu reprezentacji Hiszpanii podczas ich pobytu w Elblągu? Chcesz uczestniczyć w organizacji naprawdę dużej międzynarodowej imprezy? ZKS Olimpia Elbląg organizuje spotkanie dla wszystkich chętnych wolontariuszy do obsługi Turnieju Eliminacyjnego UEFA Futsal Euro, który odbędzie się w dniach 8 - 11 kwietnia.

Pierwsze wyjazdowe zwycięstwo Olimpii

2017-03-25 13:45

Kiedy w 84. minucie Warta Poznań zdobywa wyrównującą bramkę w meczu z Olimpią Elbląg wydawać by się mogło, że wyjazdowa klątwa Olimpii trwa. Tymczasem trzy minuty później Radosław Stępień strzela drugą bramkę i jest... Po raz pierwszy w tym sezonie Olimpia wraca z wyjazdowego spotkania z trzema punktami.  Pierwszą bramkę strzelił Dawid Kubowicz pod koniec pierwszej połowy.

Olimpia powinna przepłynąć Wartę

2017-03-24 07:00

Po 22. kolejkach w II lidze jest tylko jeden zespół, który nie odniósł jeszcze zwycięstwa na wyjeździe. Olimpia Elbląg w jedenastu próbach osiem razy zremisowała i trzykrotnie przegrała. W sobotę (25 sierpnia) żółto-biało-niebiescy o przełamanie złej passy powalczą w Poznaniu z Wartą.

Ważny początek Olimpii

2017-03-21 16:33

W poprzednim sezonie, kiedy ZKS Olimpia Elbląg walczyła o awans do II ligi, „okupowanie” pierwszego miejsca w tabeli było szalenie istotne. Stara prawda głosi, że łatwiej jest gonić rywali niż uciekać. Dzisiaj Olimpia dzielnie walczy o górną połowę tabeli w II lidze.

Olimpia na remis

2017-03-18 16:37

Bramka Łukasza Pietronia z rzutu karnego nie wystarczyła do zdobycia trzech punktów w Stalowej Woli. Gospodarze potrzebowali tylko dwóch minut, żeby odrobić straty i Olimpia nadal nie może się poszczycić wyjazdowym zwycięstwem w II lidze. W dzisiejszym meczu ze Stalą Stalowa Wola padł remis 1:1.

Po pierwsze zwycięstwo na wyjeździe

2017-03-17 13:48

Olimpia czeka na ligowe zwycięstwo na wyjeździe od 11 czerwca 2016 roku. Jest jedyną drużyną w II lidze z tak niechlubną statystyką. Okazja do rehabilitacji już w najbliższą w sobotę w Stalowej Woli.

Olimpia wygrywa z Polonią Warszawa  (aktualizacja)

Olimpia wygrywa z Polonią Warszawa (aktualizacja)

2017-03-11 18:10

Emocji w spotkaniu Olimpii Elbląg z Polonią Warszawa nie brakowało. W pierwszym "wiosennym" meczu na Agrykola 8, żółto-biało-niebiescy pokonali Czarne Koszule 2:1. Bramki dla gospodarzy strzelili Damian Szuprytowski i Anton Kołosow z karnego. Zobacz zdjęcia oraz film z najciekawszymi akcjami meczu.

Można kupować bilety na eliminacje Futsal Euro

2017-03-10 14:56

Rozpoczęła się sprzedaż biletów grupowych na turniej eliminacyjny UEFA Futsal Euro 2018, który odbędzie w Elblągu w dniach 8-11 kwietnia. Najmłodsi i osoby powyżej 65. roku życia mogą kupić bilet już za złotówkę!

Olimpia wraca na Agrykola. Szykują się spore emocje

2017-03-09 20:12

Piłkarskie emocje związane z II ligą rozpoczęły się w miniony weekend, ale dopiero w najbliższą sobotę Olimpia Elbląg zagra na własnym stadionie po zimowej przerwie. Na Agrykola 8 przyjedzie uznana marka: Polonia Warszawa.

Porażka z Odrą na początek drugoligowej wiosny

2017-03-04 13:19

Radosław Stępień zdobył pierwszą bramkę dla Olimpii Elbląg na wiosnę w II lidze, skutecznie wykończył kontrę swojego zespołu strzelając na 1:1. Olimpia nie potrafiła jednak dowieźć tego wyniku do końca spotkania i z Opola żółto-biało-niebiescy wracają bez punktów. Odra Opole - Olimpia Elbląg 2:1 (1:1).

Wracają drugoligowe emocje: Odra kontra Olimpia

2017-03-03 07:00

Prawie sto dni kibice Olimpii Elbląg czekają na kolejne spotkanie ligowe: żółto-biało-niebiescy wracają na drugoligowe boiska. W pierwszym ligowym meczu w 2017 roku Olimpia zmierzy się na wyjeździe z rewelacją obecnego sezonu – Odrą Opole.

Weź udział w Kursie Stewardingu i Kursie Służby Informacyjnej

2017-03-02 09:49

W związku z organizacją Turnieju Eliminacyjnego UEFA Futsal Euro w dniach 8 -11 kwietnia oraz startującą rundą rewanżową rozgrywek drugiej ligi PZPN ZKS Olimpia Elbląg organizuje Kurs Stewardingu i Kurs Służby Informacyjnej.