Olimpia przegrywa w Wikielcu

Elbląg, Olimpia przegrywa w Wikielcu

Beniaminek III ligi vs średniak II ligi. GKS Wikielec pokonał Olimpię Elbląg w meczu sparingowym. Przez 105 minut (grano trzy tercje po 35 minut) żółto-biało-niebiescy nie potrafili pokonać bramkarza rywala.

Jeszcze przed meczem Olimpia Elbląg poinformowała o podpisaniu umowy z Kamilem Bartosiem. 20-letni pomocnik w ostatnim sezonie grał w Kotwicy Kołobrzeg. Rozegrał 23 mecze (22 w sezonie zasadniczym plus baraż o I ligę). Zdobył dwie bramki, cztery razy został upomniany żółtą kartką.

Dzisiejszy mecz Olimpii Elbląg z GKS-em Wikielec był rozgrywany systemem 3x35 minut. Z przyczyn organizacyjnych (brak dostępnego boiska) spotkanie, które wg planów miało zostać rozegrane w Elblągu, zostało przeniesione do Wikielca.

Wyjściowy skład żółto-biało-niebieskich na papierze wydawał się silny. Po kontuzji na murawę wrócił Michał Kuczałek, trener zdecydował się po raz pierwszy sprawdzić Adama Żaka i i Kamila Bartosia. W pierwszej tercji elblążanie nie zdołali pokonać bramkarza beniaminka III ligi. Po pierwszych 35 minutach był bezbramkowy remis. Po drugiej tercji wynik się nie zmienił.

W trzeciej... bramkę dla gospodarzy (z rzutu wolnego) zdobył Maciej Jankowski. Kilkanaście minut później Szymon Licznerski podwyższył prowadzenie gospodarzy. Olimpijczycy nie byli w stanie odpowiedzieć chociaż bramką honorową. I dość niespodziewanie średniak II ligi uległ na wyjeździe beniaminkowi III ligi.

Mecz był także okazją do przyjrzenia się piłkarzom czwartoligowych rezerw. Kolejny sparing podopieczni Przemysława Gomułki rozegrają w sobotę. W Gdańsku zmierzą się z miejscową Lechią.

GKS Wikielec - Olimpia Elbląg 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)

Bramki: 1:0 - Jankowski (83. min.), 2:0 - Licznerski (95. min.)

Olimpia: Witan - Bartoś, Kuczałek, Szczudliński, Sarnowski, Łabecki, Spychała, Senkevich, Famulak, Yatsenko, Żak

Grali też: Łęgowski, Fidurski, Kasprzykowski, Sznajder, Danowski, Jóźwicki, Gabrych, Kozera, Łąpieś, Filipczyk, Wierzba, Tobojka, Leszczyński, Jakubczyk