Lider pokonał gospodarzy

Elbląg, Lider pokonał gospodarzy

Nie było niespodzianki na boisku przy ul. Skrzydlatej. Pewnie kroczący do III ligi GKS Wikielec pokonał rezerwy Olimpii Elbląg.

GKS Wikielec potrzebuje już tylko dopełnić formalności by zameldować się w przyszłym sezonie w III lidze. Lider IV ligi w trwającym sezonie przegrał tylko jedno spotkanie, cztery zremisował. Sama statystyka mówiła, że Olimpijczyków czeka bardzo trudne zadanie. W drużynie z Wikielca grają wychowankowie Olimpii: w pierwszej jedenastce mogliśmy zobaczyć Pawła Rutkowskiego i Oskara Kordykiewicza, po przerwie na murawie pokazał się też Eryk Filipczyk.

Goście przyjechali po trzy punkty i nie zamierzali tracić czasu na zdobycie bramek. Niemal bez przerwy atakowali, ale bez rezultatu . Podopieczni Karola Przybyły czekali na swoje okazje z kontry. I się doczekali. Dominik Kozera dostał piłkę w okolicy połowy boiska, a swój rajd zakończył przed bramką byłego kolegi z drużyny. Strzał po dalszym słupku i Paweł Rutkowski nie miał nic do powiedzenia.

Sensacją pachniało do końca pierwszej części spotkania. Wówczas goście wykonywali rzut rożny. A chwilę później Piotr Kacperek wyrównał stan rywalizacji.

Po przerwie bramki zdobywali już tylko piłkarze z Wikielca. W 54. Michał Jankowski wykorzystał gapiostwo defensywy rezerw Olimpii. Piłka przeleciała przed bramką Rafała Fidurskiego, za końcu Michał Jankowski skierował ją do bramki i lider IV ligi wyszedł na prowadzenie.

W 68. minucie na listę strzelców wpisał się Patryk Rosoliński po dośrodkowaniu z lewej strony. Bramkarz gości złapał jeszcze piłkę, ale już w niewłaściwym momencie. I sędzia wskazał na środek boiska.

Wynik meczu ustalił Kenarto Arai. Japończyk wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Alanie Klimku.

W następnej kolejce podopieczni Karola Przybyły na wyjeździe zmierzą się z Polonią Iłowo

Olimpia II Elbląg - GKS Wikielec 1:4 (1:1)

Bramki: 1:0 - Kozera (26. min.), 1:1 - Kacperek (45. min.), 1:2 - Jankowski (54. min.), 1:3 - Rosoliński (68. min.), 1:4 - Arai (85. min., karny)

Olimpia II: Fidurski - Piróg (46‘ Gorzycki), Jóźwicki (88‘ Leszczyński), Kazimierowski (63‘ Berdyczko), Laskowski, Wierzba, Kasprzykowski (63‘ Winiarski), Łąpieś (88’Stróżewski), Szantyr (66‘ Dziurdzia), Łaszak, Kozera