UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
  • Przecież w artykule napisano, że dalszą karierę zawodową pełnił Państwowej Straży Pożarnej. W tej służbie funkcjonującej w ramach MSW w tamtym czasie niezbędnych do wysługi lat uprawniających do emerytury było posiadanie minimum 15 lat służby. Widocznie bohater tego artykułu spełnił ten warunek i przeszedł na emeryturę. Takie zasady emerytalne obowiązywały wtedy nie tylko w MO, SB czy Wojsku Polskim, ale też w innych służbach mundurowych.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    6
    0
    Gasidło(2023-10-26)
  • @Gasidło - Dałem Tobie kciuk do góry, chociaż nie słyszałem, by w onych latach do emerytury wystarczyło 15 lat. Może raczej 25? Dobrze, że zainteresowałeś się, chociaż nie sprawdziłeś. No cóż, młodość. Hashtagi: #Roman
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    1
    RomanR(2023-10-26)
  • @RomanR - Do bodajże 2008 czy 2009 roku w służbach mundurowych do nabycia prawa emerytalnego wymagane było odbycie minimum 15 lat służby. Odchodzacy na emeryturę o takim stażu otrzymywali świadczenie w wysokości 40 % otrzymywanych zarobków miesięcznych. Podejmujący tam służbę po1 stycznia po 2008 czy 2009 roku zobowiązani są obecnie do odbycia służby minimum 20 lat. Dotyczyło to Milicji, SB, WOP, Służb Celnych, Wieziennych i oczywiście Panstwowej Strazy Pożarnej. Oczywiście podobne zasady obowiązywały zawodowych żołnierzy Wojska Polskiego. Oczywiście po 1990 roku te 15 lat obowiązywało w Policji, ABW(UOP), AW, Straży Granicznej i też celników i strażaków Państwowej Straży Pożarnej. Od zmiany przepisów jest to 20 lat.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    1
    0
    Gasidlo(2023-10-26)
Reklama