UWAGA!

Bogdan Kiliński z nowymi pracami w Galerii EL

 Elbląg, Bogdan Kiliński z nowymi pracami  w Galerii EL

Centrum Sztuki Galeria EL zaprasza na drugą w 2021 roku wystawę z cyklu Elbląg Plastyczny - „10 obrazów inspirowanych kołem” Bogdana Kilińskiego. Prezentowane w Galerii Laboratorium prace artysty są kontynuacją jego wieloletnich poszukiwań związanych z motywem koła.

Inspirację tą figurą potwierdzają słowa twórcy:

„Koło, jako powracająca do siebie samej linia, której wszystkie punkty są równo oddalone od centrum, jest nie tylko najprostszą, ale także najdoskonalszą figurą. Łączy ono najwyższy spokój z najbardziej napiętą siłą i dlatego jest obrazowym przedstawieniem pełni i doskonałości. Ponieważ nie ma początku, ani końca, jest obrazem wieczności.”

Bogdan Kiliński urodził się w 1964 r., ukończył Liceum Sztuk Plastycznych w Gdyni ze specjalizacją z metaloplastyki. Studiował na Wydziale Edukacji Artystycznej w ASP w Gdańsku. Licencjat uzyskał w Pracowni Grafiki Warsztatowej prof. Aliny Jackiewicz-Kaczmarek w 2007 r., natomiast dyplom magisterski w Pracowni Grafiki Warsztatowej prof. Zbigniewa Gorlaka w 2009 r. W 2000 r. założył pracownię plastyczną INVENI/RYT specjalizującą się w edukacji artystycznej dzieci, młodzieży i osób starszych, jednocześnie prowadząc indywidualną działalność twórczą. Pracownia i uczestnicy warsztatów plastycznych zdobywają liczne nagrody GRAND PRIX i wyróżnienia na konkursach o randze krajowej i międzynarodowej. Uczestnik licznych wystaw zbiorowych, przeglądów i salonów sztuki w kraju i za granicą. Techniki , które uprawia to: grafika warsztatowa (akwaforta, akwatinta, linoryt, litografia), malarstwo, rysunek.

 

Wernisaż wystawy - czwartek 27 maja 2021 roku, godz. 18.00
       Galeria EL – Galeria Laboratorium
       Wystawa prezentowana będzie do 27 czerwca 2021
       Kuratorka – Joanna Mierzejewska

Wojciech Minkiewicz, Centrum Sztuki Galeria EL

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Mam to szczęście, że jestem w posiadaniu obrazu przedstawiającego bliskie mojej rodzinie miejsce, namalowanego przez p. Kilińskiego. Fantastyczna praca wywołująca wiele pozytywnych uczuć. Wielkie dzięki. .. .. i pozdrawiam. Z. T.
  • hipnotyzujaca, mamiaca zmysły struktura geometryczna ktora ze sztuka ma tyle wspolnego co fraktale, jakies piekno wynikajace z ich natury, wiec artysta tu niczego nie stworzył tylko odkrył zatem nie jest artystą tylko odkrywcą, tyle mam do powiedzenia !
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
    0
    5
    :) nie no jest git(2021-05-22)
  • @:) nie no jest git - nie ma takiego drugiego obrazu, a więc stworzył, więc jest artystą. Inie pisz "jakieś piękno". Tylko konkretnie: piękno polegające na:. .. .. Może nie jesteś artystą krytykiem, ale masz spore szanse, jeżeli powstrzymasz się od ocen i "własnosądzenia". I good luck i goog look.
  • jak nie wiesz co to fraktal i piekno ktore z niego wynika i JAKOS sie moze podobac lub nie to nie moj problem, mozna sie domyslic o jakie jakies mi chodzi, "jeżeli powstrzymasz się od ocen i "własnosądzenia"sam sie powstrzymaj :D, kola nie mozna stworzyc mozna je odkryc w jakiejs formie czy to bedzie kolpak czy bohomaz sprawiajacy doznania estetyczne, samo rysowanie kola mozna nazwac sztuka bo raz sie uda a raz nie ale kolo samo w sobie mozna odkryc, takze to co ten pan robi to dla mnie bardziej sztuka odkrywania niz tworzenia, to teraz sie ogranicze i o wszystkim zapomne :D bo twoja racja jest najtwojsza
  • Unikam czytania komentarzy, ale się stało i przeczytałem. Infantylne określenia czym jest przedmiot sztuki, kim jest artysta, czy kształty na obrazie są odtwórcze, komu są potrzebne. Kilkadziesiąt lat przyglądam się sztuce i pewnie mógłbym powiedzieć, że już niewiele jest w niej czegoś twórczego i zaskakującego, ponieważ tak wiele już dokonano, nie tylko techniki, tematy ale również kształty i kolory. Mam jednak inne rozumienie sztuki, które nie wymusza ocen, za to daje radość obcowania z efektami działań ludzi myślących o sztuce. Cieszę się, że w dobie dzisiejszej cyfrowej cywilizacji ktoś chce jeszcze "malować". Pozdrawiam Bogdana
Reklama