UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
  • O czym dyskutować z przemądrzałymi bez wiedzy postaciami przypominającymi ludzi? Zwierzyna ma w naturze umiejętności dbania o swoje i gatunku życie i zdrowie. Człowiek rozumny powinien wykorzystywać wiedzę, doświadczenie. Myślcie, a przeżyjecie tyle lat co ja będąc w różnych niebezpiecznych epizodach życia - wojny, rewolucję nie tylko w Europie.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    3
    2
    babcia(2020-11-28)
  • @babcia - Kogo Ty nazywasz postacią przypominającą człowieka? Bez wiedzy. .. powołujesz się na zwierzęta. .. jeden fakt umknął Twojej "wiedzy". .. zwierzęta stadne mają to do siebie, że ze swojego stada eliminują najsłabsze osobniki. .. to jest właśnie dbałość zwierząt o zachowanie gatunku. .. takiej dbałości chcesz od ludzi? Zdaje się, że właśnie człowiek jest istotą rozumną i dlatego odrzuca zasadę eliminacji najsłabszego ogniwa. .. rozum ludzki w dodatku zadaje pytania. .. o zasadność pewnego postępowania. .. odpowiedzi na te pytania dostarcza wiedza (czerpana właśnie z doświadczenia). .. wiedza może być pozyskiwana z różnych źródeł. .. źródła te się konfrontuje. .. i na tej podstawie powstaje wiedza rzetelna. .. obecnie nie została spełniona przesłanka konfrontacji. .. a zatem stwierdzić można, że główny przekaz jest tylko jednostronny. .. co za tym idzie dla człowieka myślącego jest on niemożliwy do przyjęcia. .. jezli zatem próbę dotarcia do rzetelnej wiedzy nazywasz jej brakiem, to zadaj Sobie pytanie ile warta jest Twoja postawa, która bezkrytycznie przyjmuje wszystko, co zostaje podane w potoku głównego przekazu? Z punktu widzenia metodologii można to wrzucić do s. .. su i nacisnąć przycisk zwalniający strumień wody. ..
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    2
    3
    Cogitans(2020-11-28)
  • @Cogitans - Jesteś zbyt przemądrzały i głupi, aby cokolwiek zrozumieć.
  • Jeżeli fakt rzetelnego dochodzenia do wiedzy nazywasz przemądrzałością i głupotą, to jak nazwać brak chęci zdobycia tej wiedzy? Różnica między mną a Tobą jest taka, że ja jak nie wiem, to się nie odzywam. .. a jak wiem, to podaje argumenty na poparcie swoje wiedzy. .. Ty umiesz jedynie lakonicznie nazwać kogoś głupcem i zakończyć temat. .. .kto ma trochę rozumu sam oceni te dwie postawy. ..
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    4
    2
    Cogitans(2020-11-28)
Reklama