Gotowe są już fundamenty i ściany do pierwszego piętra w nowym bloku operacyjnym Szpitala Miejskiego przy ul. Komeńskiego, trwa także modernizacja pierwszych oddziałów w dotychczasowych obiektach. Prace przebiegają zgodnie z harmonogramem – zapewnia dyrekcja szpitala. Zobacz zdjęcia.
Budowa nowego bloku operacyjnego wraz z łącznikiem ze szpitalem oraz modernizacja czterech oddziałów szpitalnych (chirurgii dziecięcej, pediatrii, rehabilitacji kardiologicznej i psychiatrii) będzie kosztować 52 mln złotych, z czego 36 milionów to dofinansowanie pozyskane przez elbląski samorząd i szpital z funduszy unijnych.
Prace budowlane ruszyły na początku marca. - Przy budowie bloku operacyjnego wykonano: fundamenty, konstrukcje, ściany osłonowe zewnętrzne, kanał techniczny oraz część łącznika komunikacyjnego do pierwszego piętra (winda). W trakcie realizacji są prace związane z wykonaniem stropu budynku. Trwają prace przy modernizacji dwóch oddziałów – informuje Małgorzata Adamowicz, rzecznik prasowy Szpitala Miejskiego w Elblągu.
Obecnie remontowane są pomieszczenia na drugim piętrze szpitala przy ul. Komeńskiego, na którym ma funkcjonować oddział chirurgii dziecięcej i oddział rehabilitacji kardiologicznej, który powstaje w budynku przy ul. Żeromskiego. - W oddziale chirurgii dziecięcej kontynuowane są prace przy instalacjach sanitarnych i elektrycznych i kończone kładzenie tynków i glazury w pomieszczeniach sanitarnych. W oddziale rehabilitacji kardiologicznej wykonywane są prace rozbiórkowe – dodaje rzeczniczka szpitala.
W kolejnych miesiącach planowana jest modernizacja oddziału psychiatrycznego (będzie się mieścić na drugim piętrze budynku przy ul. Żeromskiego) i modernizacja oddziału pediatrycznego dla dzieci młodszych i starszych (parter budynku przy ul. Komeńskiego).
Przypomnijmy, że prace związane z budową bloku operacyjnego i remontem oddziałów mają się zakończyć do 31 grudnia 2022 roku. - Nie są planowane opóźnienia. Prace monitorowane są osobiście przez osoby upoważnione na placach budowy czy modernizacyjnych. Co tydzień odbywają się spotkania tzw. Rady Budowy, na których obecni są przedstawiciele stron projektu: zamawiającego, wykonawcy i inżyniera kontraktu. Podczas tych spotkań omawiany jest przebieg prac – zapewnia Małgorzata Adamowicz.
Po zrealizowaniu inwestycji szpital zyska blok operacyjny o powierzchni 4,5 tys. m kw., który będzie połączony z dotychczasowym obiektem przy ul. Komeńskiego.