UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
  • Oj tych perełek do odzyskania to trochę jest, w najbliższej okolicy dlaeko nie szukająć, np. : willa - zameczek róg Piechoty i Pułaskiego nieco dalej dworek przy Chrobrego za Domem Dziecka, o innych nie wspominając. Czytelnicy przypomną.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    MirCrow(2009-09-25)
  • wszyscy oczekujący cudu po remoncie będą rozczarowani biorąc pod uwagę jak firma go robi :). .. a może tym razem dla odmiany coś im się uda:)
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    rzemieślnik(2009-09-25)
  • MirCrow, dzieki, za przypomnienie o palacyku na piechoty 10 i dworku z parkiem i stawem na chrobrego, bo wlodarze naszego miasta wolą rozebrać zabytkowe budynki niz je remontować.
  • a pamiętacie pierwszy hotel w Elblągu, ,, ,ul. Żeromskiego. .. .On cały czas tam jest, z jakimiś przychodniami, lekarzami ect. .Ciekawe czy jeszcze ktoś jeszcze z tej rodziny. Stoi przed leclerckiem. Moim zdaniem największy WYPASIOR TO SZPITAL. .. MIEJSKI. .. .CZY KTOŚ WIE CO TAM BYŁO PRZED ????GRATULACJE DLA WŁAŚCICIELA. ŻYCZĘ POWODZENIA. GRUNT TO MIEĆ DOBRYCH KUCHARZY.
  • Hotel na Żeromskiego nie był pierwszym hotelem, tylko normalnym hotelem, którymś tam z kolei, oczywiście przed wojną. Wzmiankowany wypasior, szpital na Żeromskiego przed wojną był także szpitalem, został zaprojektowany i wybudowany jako szpital na początku XX wieku, gdzieś tam ok. 1905-10 roku. Można to sprawdzić, na kartuszu herbowym albo w necie; źródeł jest mnóstwo.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    MirCrow(2009-09-28)
  • Trochę poszperałem i oto: Projekt szpitala był bardzo nowoczesny. Budowę, zaczętą w 1898 r. wg. projektu architektów Böttgera, Schmiedena i Pilarza, zakończono w 1904 r., jej koszt wyniósł 1 107 000 marek. Długo poszukiwano terenu, gdzie mógł być ulokowany szpital. Wybrano kilkuhektarowy teren, położony u południowo-wschodnich granic miasta, w dzielnicy nazywanej Nowomiejskie Pole, przy ulicy Rzeźni Miejskiej. Miejsce to miało również inną nazwę - Gawroni Raj. Niedługo po uruchomieniu obiektu, zmieniono nazwę ulicy Rzeźni Miejskiej, na Pott-Cowle-Strasse. Tyle o historii powstania Szpitala Miejskiego. Więcej na: szpitalmiejski.elblag.pl
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    MirCrow(2009-09-28)
  • pierwszą rozbudowę robił Idzi Orłowski
Reklama