UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
  • tak samo jak wodociągi, gazownia i co z tego? a EPEC to pośrednik....
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    Jaaaaaa(2006-08-23)
  • Odbieram wizyte Prezydenta w EC jako krok we wlasciwym kierunku. Budowa bloku ciepłowniczego dla Elbląga to inwestycja warta ok. 160 mln zl. mozliwa do przeprowadzenia tylko przez silnego branżowego inwestora jakim jest Energa w skład której ktorej wchodzi EC. Inwestorzy proponujacy fantastyczne technologie (spalanie malwy) oraz nieposiadajacy odpowiedniego kapitału i doświadczenia powinni być przyjowani z dużxym sceptycyzmem. Miasta (czytaj klientów) nie stać na eksperymenty, modne ekotrendy bez ekonomicznego uzasadnienia, lecz na soldną, rzetelną i wiarygodną firmę. EC pomomo różnych zarzutów jest firma stabilną, a jako część Koncernu Energa wiarygodną finansowo.
  • Alfik to widac jak jestes zorientowany! Twoj EPEC jest tylko drogim posrednikiem a nie wytworca ciepla.
  • erg brawo. Wreszcie wypowiedział się ktoś, kto ma pojecie, co tu się dzieje. Jeżeli chodzi o dyspozycyjność i gotowość do wyprodukowania i oddania do systemu energetycznego energii elektrycznej lub cieplnej do sieci ciepłowniczej to jest to najlepszy sposób utrzymania ciągłości dostaw obu wymienianych tu mediów. Co do cen to rzeczywiście dyktowane są one głównie przez pośredników a nie producentów. Jeżeli mowa o źródłach alternatywnych czy ekologicznych (jak zwał tak zwał) to ciekawy jestem ile będzie trzeba będzie skosić tej malwy czy wierzby energetycznej żeby uzyskać tyle megawatów co z węgla. I jeszcze jedno na koniec, bo widzę, że nie wszyscy się orientują. Jak zgaśnie wam światło to dzwońcie do pogotowia energetycznego które się tym zajmuje a nie do EC.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    elektryfikator(2006-08-23)
  • jak wybudują "alternatywne źródło" to elektrociepłownia musiała by pracować na pół gwizdka przy tych samych kosztach=> spadek przychodów, stałe koszty=> bankructwo=> i zgaśnie żarówka, oziębnie grzejnik, a elekrociepłownia alternatywna Słoniny sama sobie nieporadzi... o ile wogle będzie w stanie produkowac energię.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    ekonomista..(2006-08-23)
  • impas przeamany - to ja się pytam co Pan Prezydent robił przez tyle lat.Czy to ma związek z wyborami.Jeżeli tyle czsu potrzebuje panujący to wyborcy już dziękuja
  • Tylko, że w koncepcji konkurencyjnego zakładu nie chodzi ani o ekologię ani o ekonomię (mowa obniżeniu kosztów energii) tylko o ………….. I tu niech każdy sobie wstawi to co wszyscy się domyślają.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    elektryfikator(2006-08-23)
  • "ustawa Prawo energetyczne i przepisy wykonawcze nakładają na przedsiębiorstwa zajmujące się obrotem energią elektryczną obowiązek zakupu energii elektrycznej pochodzącej ze źródeł odnawialnych"
  • W browarze w Braniewie trwają zaawansowane prace nad budową małej elektrociepłowni na biomasę. Jest to małe żródło jak na warunki Elbląga , ale w braniewskim systemie ciepłowniczym zrobi tyle samo zamieszania jak ECB w Elblągu. Rozumiem obawy tych piszących którzy wywodzą się z EC i okolic, bo ECB uderzy w Ich interesy. Podobnie reagują ludzie z PEC Braniewo na EC w browarze. Moim zdaniem oba projekty mają 95 % szanse powodzenia, oba projekty będą bardzo dochodowe, bo podstawą ich rentowności jest produkcja prądu ze żródeł odnawialnych, ciepło to tylko dodatek. Szkoda tylko że obecny zarząd EPEC tak łatwo zrezygnował z rozbudowy kotłowni na Dojazdowej, gdzie planowano zbudować mały blok energetyczny, taki jaki teraz będzie w Braniewie, oparty na biomasie. Byłby to projekt który znakomicie zwiększył przychody EPEC spółki bądż co bądż miejskiej, czyli naszej. A TAK BĘDZIE FIGA. Profity będą czerpać inni, z EC lub ECB.
  • w elbląskim cyctemie cieplowniczym ze względow technicznych i ekonomicznych nie ma miejsca dla dwóch podstawowych źrodeł ciepła, tak że rozmowy o konkurencji są stratą czasu. Co do projektu ECB na biopaliwo, to uważam , że jest on po prostu gorszy i bardziej kosztowny od planów modernizacji EC. Wiele zależy od przychylności władz miasta, ktore do tej pory prowadziły "zimną" polityke wobec EC, popierając pomysl budowy ECB. Mam nadzieję, że to spotkanie będzie początkiem bliższej współpracy i przyniesie korzyści zarówno EC jak i mieszkańcom Elbląga.
  • A kotlownia na Dojazdowej to pryszcz,przeciez nalezy do EPEC-u,a lokalne kotlownie w Rubnie,Zajeżdzie,wiec nie gadaj glupot ze jestem niezorientowany,EPEC rowniez wytwarza cieplo,chociaz wiekszość kupuje z EC,czy to nie jest w pewnym sensie przelamywanie monopolu,jezeli chodzi o wytwarzanie ciepla?
Reklama