UWAGA!

Co słychać na budowie S7

 Elbląg, Kierowcy korzystający z trasy nr 7 muszą jeszcze przez półtora roku ćwiczyć cierpliwość
Kierowcy korzystający z trasy nr 7 muszą jeszcze przez półtora roku ćwiczyć cierpliwość (fot. Michał Skroboszewski)

Półtora roku pozostało do planowanego terminu oddania do użytku drogi ekspresowej S7 z Elbląga do Gdańska. Sprawdziliśmy, co obecnie dzieje się na każdym z dwóch budowanych odcinków.

Budowa trasy S7 będzie kosztować 3,2 mld złotych, ma być ukończona do października przyszłego roku. Prace realizują dwie firmy: Metrostav (odcinek Nowy Dwór Gdański – obwodnica Gdańska) i Budimex (z Elbląga do Nowego Dworu Gdańskiego). Co obecnie dzieje się na placu budowy?
       - Kończy się okres zimowy i wznowiono realizację prac, które można wykonywać w tych warunkach. Rozpoczęto budowy nasypów na wzmocnionych fragmentach pod przyszłą drogą ekspresową, w pozostałych miejscach w dalszym ciągu trwają prace polegające na wzmocnieniu podłoża. Trwają końcowe roboty przy odcinkach, na których planowane są kolejne przełożenia ruchu na drogi objazdowe (przyszła S7 jest budowana częściowo na drodze krajowej nr 7 – red.). Jeśli chodzi o roboty mostowe, idą one normalnym trybem, zgodnie z harmonogramem. W tym miesiącu planowane jest betonowanie pierwszego przęsła mostu na Wiśle (to dwa największe obiekty na przyszłej S7 o długości około kilometra). Obecnie wykonywane są podpory w nurcie rzeki i prace przy przyczółkach - informuje Piotr Michalski, rzecznik prasowy gdańskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, która prowadzi tę inwestycję.
       Prace nad wzmacnianiem gruntu cały czas trwają też na odcinku Elbląg – Nowy Dwór Gdański. - Wbudowywano materace wzmacniające, wykonywano nasypy drogowe oraz nasypy przeciążające, które także rozbierano na określonych odcinkach trasy zasadniczej. Trwają prace na licznych obiektach inżynierskich w zależności od postępów prac: zbrojenie i betonowanie, montaż dylatacji, wykonywanie izolacji – dodaje rzecznik.
       W kilku miejscach kierowcy muszą korzystać z objazdów. Kolejne zmiany w organizacji ruchu – dotyczące m.in. rejonu ulicy Żuławskiej - są dopiero planowane i mają być wprowadzone dopiero za kilka miesięcy.
      
RG

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama