UWAGA!

Zobowiązania załogi ZWP

Załoga W-2 zobowiązała się odpracować poza godzinami normalnej pracy – 200 godzin przy wykopie, 200 godzin przepracuje przy budowie stacji benzynowej załoga W-5, informował Głos Elbląga z 23 października 1963 r.

Z okazji zbliżającej się 46 rocznicy Wielkiej Rewolucji Październikowej w szeregu zakładach pracy i przedsiębiorstwach podejmowane są zobowiązania. Do zobowiązań ostatnio włączyła się również załoga zakładów drzewnych im. Wielkiego Proletariatu w Elblągu. Główną myślą podjętych zobowiązań jest włącznie się całej załogi ZWP do budowy w czynie społecznym stacji benzynowej na terenie zakładów. Na podjęte zobowiązanie przez członków KZ PZPR, rady zakładowej i KZ ZMS, którzy postanowili w czynie społecznym wykonać wykopy 37m. sześć. ziemi pod stację benzynową, odpowiedzieli już pracownicy szeregu wydziałów produkcyjnych i działów administracyjnych. I tak np. załoga W-2 zobowiązała się odpracować poza godzinami normalnej pracy – 200 godzin przy wykopie, 200 godzin przepracuje przy budowie stacji benzynowej załoga W-5. Podobne zobowiązania podjęli pracownicy W-3 oraz innych wydziałów produkcyjnych i administracyjnych. Realizacja zobowiązań załogi ZWP przyczyni się do tego, że zakładowa stacja benzynowa oddana będzie do użytku jeszcze w bieżącym roku. Ponadto pracownicy ZWP podjęli szereg innych zobowiązań o charakterze produkcyjnym i porządkowym.
oprac. Olaf B.

Najnowsze artykuły w dziale Dawno temu

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • przestańcie o tej socialistycznej przeszłości. czyżby nie było innych tematów. Niech redaktory rozglądną się dookoła po ulicach miast i miasteczek, podpatrzą, co u naszych rosyjskich sasiadów. Nasza i ich rzeczywistość się liczy, a nie jakieś wypominki.
  • do "!!", nie masz racji. Owe "wypominki" świadczą o tozsamości. Rosjanie w Królewcu uciekli przed tmi jak mowisz wypominkami -(rozebrali stare miasto,katedre,zmienili nazwe miasta, czczac przy okazji znienawidzonego politycznego gangstera Kalinina, zaczeli historie od 1945 roku i efekt jest taki, ze maja spore klopoty z okresleniem KIM WLASCIWIE SA I DOKAD IDA. Warto wiedziec, ze ZWP zostaly powolane do zycia w miejscu dawnych fabryk:Kamieni Mlynskich i Wapiennych Cegiel(Kalkscheinziegelei) Franza Komnicka, swoja droga producenta samochodow. ZWP byly do 1954... zakladem zbrojeniowym - produkowano drewniane pontony do stawiania mostowna rzekach (mialy nimi przechodzic w nieustraszonym marszu az na polwysep Jutlandzki nasze i rosyjskie dywizje) oraz kadluby drewniane kutrow rzecznych. Produkowano takze wielkie, czterokonne wozy dla PGR. Nieopodal ZWP znajdowala się wyspa, powstala wskutek wyprostowania w 1917 roku biegi rzeki Elblag. Wyspa ta - dzisiaj polwysep, nosi nazwe Wiewandtische Insel, czyli Wyspy Wiewandta. Od nazwiska Wiewandt, wlasciciela tej parceli. Znajdowal sie na niej oboz, rodzaj stanicy Towarzystwa Milosnikow Zalewu Wislanego...Zachecam do wycieczki w te dzikie haszcze.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    2
    0
    warmiak(2003-10-24)
Reklama