UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
  • Historia Pałacyku, pracowniczego hotelu na Pl. Słowiańskim, czy hali widowiskowej Zamech na ul. Fabrycznej przedstawia w skrócie powolny, ale zdecydowany upadek naszego miasta, któremu od 1975 roku i w latach 80 tych przepowiadano świetlaną przyszłość. Niestety rok 1989 przysłużył się negatywnie Elblągowi. Pewnie ocena minionych lat będzie różna, ale informacja, że niedługo ludność spadnie poniżej 100 tys. , a młodzież zaraz po maturze stąd ucieka i nawet piękna inwestycja - Przekop mierzei nie zmieni smutnego obrazu Elbląga, kiedyś prężnie rozwijajacego się ośrodka przemysłowego.
  • nie 89 a 99 rok jest początkiem upadku, od 89 do 99 było jeszcze ok. dużo pieniędzy (najwięcej w PL) Elbląg pozyskiwał na inwestycje z UE, niestety wspomniany rok 99 i utrata miana stolicy województwa spowodowała mniejszy przypływ gotówki oraz grabież wielu rzeczy do olszczyna np. pierwsza tak wyposażona karetka reanimacyjna w PL mercedes sprinter został skradziony do tamtej wtedy wioski.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    13
    0
    okoniowaty(2023-08-05)
  • Przy ówczesnym rozwoju miasta, przewidywano że w 2000 r. będzie to miasto ponad 200 tysięczne. Stąd budowa Zawady, 4 pasmowa Płk. Dąbka i dzisiejsza Browarna. A dziś... zaraz 100 tyś nie będzie, no chyba że razem z emigrantami.
  • @okoniowaty - "Od 89 do 99 było jeszcze ok. dużo pieniędzy (najwięcej w PL) Elbląg pozyskiwał na inwestycje z UE". Czy mógłbyś proszę rozwinąć się nieco bardziej w tym temacie?! Tzn. skąd masz taką wiedzę, że najwięcej w Polsce? Oraz o tych inwestycjach "z UE".
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    1
    0
    Tak pytam(2023-08-06)
Reklama