UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
  • a pro po szczekania. .. czyż nie kulturniej zapisać adwersarza do, ,klubu przerzżuwaczy starych szmat, ,?????
  • ?. .. .szczekanie????
  • Popatrzmy na zdjęcie w artykule i na to co pozostanie po zabytku. CHCĄ wstawić nowe szersze wózki i poszerzyć miejsce napływu statku tzw bramę z kołem. Wybudowali w Ostródzie szersze statki i chcą zdemolować zabytek KANAŁ ELBLĄSKI -POCHYLNIE. I co Elbląga na to pozwala. GDZIE JEST PREZYDENT ELBLĄGA?????
  • Szkoda, że panowie referenci przekazali dzisiaj wiedzę, która jest na ogół znana i powielana aż do znudzenia. Dobrze, że nie przekoślawili niemieckiego pochodzenia budowniczego Kanału Oberlandzkiego (Elbląskiego) - wybitnego inżyniera Georga Jakuba Steenke, który był studentem berlińskiej Akademii Budowlanej u prof. Karla F. Schinkela - tego ostatniego chyba nie trzeba przedstawiać? A inż. Steenke dostał od niego nawet pochwałę. Nie zaznaczono dużego udziału w budowie kanału inż. Carla Lentze - zob. Kanał Iny, most żelazny przez Wisłę w Tczewie - tam był nawet relief z inż. Lentze, a przecież był on również czynny przy budowie Kanału Suezkiego. Ale skąd ustalenie, że inż. Steenke mieszkał przy Lustgarten 3 ? Przecież był Große Lustgarten i Kleine Lustgarten pierwszy to dzisiaj Plac Wolności a drugi to skwer przed I LO. Z materiałów "Truso Vereiningung" w Münster wynika bowiem, że młody inż. Steenke zamieszkał jako "Deichinspektor" w 1836 r. przy Spieringstraße 10 (Bednarska) - w okazały "Haus des Handwerks" (Domu Rzemiosła) i więcej - był w tym czasie przewodniczącym elbląskiego Gewerbevereins. Pod koniec życia zamieszkał w Zölp (Czulpa) nad jez. Ruda Woda, i była tam nawet Steenkebucht. Zmarł w Elblągu i został prawdopodobnie pochowany na cmentarzu przy ul. Traugutta. Ale czas kawiarenki "Clio" nie był zmarnowany - znowu przyszli jej Stammgäste - i ukłony im za to.
  • Szanowny Panie Proszę wybaczyć, ale nie da się powiedzieć WSZYSTKIEGO w ciągu godzinnej prelekcji. Proszę zajrzeć do książki, a tam większość pańskich informacji oraz zgłaszanych zastrzeżeń - o których równie dobrze także można powiedzieć, że ogólnie i powszechnie znanych i do znudzenia powtarzanych - została omówiona.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    Uczestnik(2013-01-16)
Reklama