UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
  • Jak ciężko jest rolnikom że co drugi ma ciągnik równowartości nowego Porsche 911? Ile hektarów ma rolnik którego park maszyn wart jest 2-3 miliony PLN? Może ktoś mi odpowie z małorolnych?
  • To pokaż gdzie można kupić tani ciągnik na duże gospodarstwo? No gdzie takowe są? Tylko nie mów o tych, co nie spełniają europejskich norm emisji spalin i nie można ich tutaj zarejestrować. Ciekaw jestem czym ma według ciebie obrabiać pole rolnik jak ma kilkadziesiąt ha i więcej, przecież ciapkiem czy 360 nie obrobiłby tego pola przez wiele miesięcy. A poza tym nie co 2 ma drogi ciągnik, bo takich jest niewielu w Polce, rocznie to u nas sprzedaje się 8-10 tys. nowych traktorów razem z tymi co kupują różne firmy, a nie tylko rolnicy, więc taka ilość na ponad 1,2 mln gospodarstw to bardzo nieduża liczba ciągników.
  • No ja jestem ciekaw bo na protestach co jeden to ma lepszą maszynę a zatem my wszyscy obszarnicy? 100Ha++++ Wam się wydaje żeście rozumy pozjadali a miastowi to ciemna masa.50% UE doplata do traktora. Ja nie znam branży gdzie narzędzie pracy podlega dofinansowaniu od ręki dla każdego. Branża transportowa nie dostaje w walizce 50% na tabor samochodowy. A rodzinne gospodarstwo to 15-20ha i Valtra 160KM wystarczy. Powiedz nam co Wy pieprzycie za głupoty. Pół nie zamierzacie obsiać to pies Was drapał trzeba zboże importować.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    3
    2
    Darecki42(2024-03-06)
  • Farmer chyba Ci się cyfry porąbały... owszem liczba gospodarstw a ich struktura to dwa różne światy. Wg GUS bo przecież nie będę zgadywał, aż 974 tys gospodarstw dysponuje areałem nie większym niż 10 ha. Ogarną ciapkiem i koniem ogarnąć jak chcą być eko....40 tys gospodarstw dysponuje areałem większym niż 50 ha.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    Marcin40(2024-03-06)
  • Paradoksalnie 70% rolników 15.X.2023 głosowało na PiS. Dwa ostatnie lata dojeżdżano rolników, karmiono ich kitem, zalano polski rynek zbożem z Ukrainy co jest mianownikiem tych protestów. To się do Was teraz przykleili zadymiarze a politycy PiS będą bronić polskiego rolnika w swoich mediach społecznościach. PiS miał taki genialny plan repolonizacji, to może skoro Wam się nic nie opłaca, rząd musi przeprowadzić kolektywizację ziemi i za zasadach strategicznego sektora do którego trzeba dokładać uprawiać tą rolę. Jak komuś w biznesie nie idzie to zamyka biznes. Ile można dokładać; )
Reklama