UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
  • Pozwolę sobie mieć inne zdanie niż Pan Michał. Sądzę iż Pani Wiśniewska się nie sprawdziła do tej pory i się nie sprawdzi. Proszę popatrzyć na działania i dotychczasowe, ,osiągnięcia, ,Departamentu Architektury i Urbanistyki UM Elbląg.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    17
    11
    akuku(2024-05-07)
  • @akuku - Bzdury! Proszę się pochwalić swoimi osiągnięciami :)
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    5
    4
    Abcdefgh(2024-05-07)
  • @akuku - Czy możesz podać jakiś przykład ? Bo rzucanie takimi sloganami bez pokrycia jest trochę słabe. A więc... ?
  • @M.W. - Wygląd miasta to wystarczający "slogan".
  • @bra - Elbląg to piękne miasto, z roku na rok piękniejsze! Szkoda tylko że tylu w nim hejterów, którzy tego nie widzą, ludzi z niespenionymi ambicjami... leniwych krytykantów. Turyści którzy nas odwiedzają są zachwyceni miastem, jego rozwojem, mamy się czym chwalić!
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    8
    8
    Abcdefgh(2024-05-07)
  • @bra - OK. Wygląd miasta. A co to znaczy wygląd miasta, bo to też tylko slogan ? Miasto się rozbudowuje, powstają nowe obiekty, tam gdzie możliwe powstaje nowa zabudowa jak w każdym rozwijającym się normalnym mieście. Najpierw wypełnia się "dziury" wewnątrz a później dopiero na zewnątrz. Jakoś tym sloganem "wygląd miasta" mnie nie przekonujesz. Może rozwiniesz swoją myśl ?
  • @M.W. - Proszę o spojrzenie na urbanistykę miasta. Bez składu i ładu tylko upychanie patodeweloperką, ,dziur, ,... Brak realnej koncepcji rozwoju infrastruktury technicznej ( systemy kanalizacji, komunikacji, energetyki, ciepłownictwa, ochrony stanu powietrza, ochrony ludności itd, itp... ). Niedługo odczujemy braki sensownych decyzji urbanistycznych. Infrastruktura socjalna i społeczna znikła z pola widzenia, ,planistów, ,a cudowności w postaci takich facecji ulicy Lubelskiej czy Łęczyckiej po prostu porażają i jest ich więcej. Choćby doroczne powodzie na ulicy Związku Jaszczurczego i dewastacji zbiornika retencyjnego tz basenu. Ostatni, ,produkt, ,Departamentu AiU UM Elbląg to prawdziwe kuriozum...
  • Nie masz nic innego do roboty, tylko takie bzdury pociskać.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    1
    2
    żenada(2024-05-07)
  • @Abcdefgh - To prawda, ludzi zawistnych, nie spełnionych, bo nie potrafią cieszyć się życiem, pełno niestety w tym mieście.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    4
    3
    żenada(2024-05-07)
  • @żenada - A wiesz ile jest planów i koncepcji rozwoju miasta ? Zapoznałeś się z nimi i analizujesz ich realizacje, i przydatność w realnym funkcjonowaniu miasta? Próbowałeś kontaktu z Departamentem Urbanistyki i Architektury? Jeżeli jesteś szarym człowiekiem w tym mieście to nie licz na, ,zmiłuj się, ,... Dlaczego wykoszono elbląskie firmy budowlane i działają firmy z Ostródy, Mławy, Olsztyna czy nawet z Pcimia?
  • O jakim wykoszeniu elbląskich firm mówisz ? Pokaż mi jakąkolwiek podstawę prawną do wyłączenia z przetargu publicznego na zakup nieruchomości budowlanej w Elblągu firm spoza Elbląga ? Czy to wina urzędu, że firma budowlana z Pcimia ma więcej pieniędzy niż firma z Elbląga i stać ją na przebicie oferty lokalnego przedsiębiorcy ? Skoro najprostszej zasady demokracji i przysługujących wszystkim praw konstytucyjnych nie rozumiesz, to już Twój problem.
  • Akurat z urbanistyką naszego miasta mam do czynienia na co dzień, że tak powiem. Skoro obowiązuje w mieście plan miejscowy, który mówi o przeznaczeniu terenu na budownictwo wielorodzinne, to chyba jest normalne że powstanie tam budownictwo wielorodzinne a nie indywidualna zabudowa jednorodzinna z ogrodami. Urbanistyka miasta to przede wszystkim w obecnych czasach intensyfikacja zabudowy wewnątrz miasta a nie rozbudowa na zewnątrz i ponoszenie dodatkowych kosztów na sieci, drogi i całą infrastrukturę. Dlatego najpierw uzupełnia się zabudowę w miejscach do tego przeznaczonych wewnątrz a dopiero później szuka terenów na obrzeżach miasta. A rewitalizacja parków to nie odnowa infrastruktury społecznej i socjalnej ? Wszystkiego nie da się zrobić na raz. Co do zbiornika retencyjnego, to są zaniedbania co najmniej kilkunastoletnie i decyzje włodarzy których sami wybraliśmy, bo w mieście rządzi prezydent a nie kierownik czy dyrektor jakiegoś departamentu. Miejmy tylko nadzieję, że obecnie wybrane władze mają inne nastawienie niż poprzednicy.
Reklama