UWAGA!

Kanał Elbląski to skarb, który należy wykorzystać

 Elbląg, Marszałek województwa Jacek Protas i starosta Sławomir Jezierski uroczyście otworzyli pole biwakowe przy pochylni Buczyniec
Marszałek województwa Jacek Protas i starosta Sławomir Jezierski uroczyście otworzyli pole biwakowe przy pochylni Buczyniec (fot. AD)

Jeszcze rok temu były tu krzaki, chaszcze i pokrzywy. Teraz mamy teren przygotowany dla turystów. Teren rekreacyjno-biwakowy, dzięki któremu odwiedzający będą tu chętniej zatrzymywać się i podziwiać atrakcję, jaką jest Kanał Elbląski - powiedział podczas dzisiejszego (14 maja) uroczystego otwarcia bazy rekreacyjno-biwakowej przy pochylni Buczyniec starosta elbląski Sławomir Jezierski. Zobacz więcej zdjęć.

Pola biwakowe o powierzchni prawie 4,5 tys. m2 pomieści jednorazowo 400 osób. Kemping jest wyposażony w parking z miejscami postojowymi dla 13 autobusów i 58 samochodów osobowych, pole biwakowe z 41 kwaterami, boiska, plac zabaw oraz zaplecze sanitarne. Korzystanie z tych dobrodziejstw jest nieodpłatne. Inwestycja ujęta w wykazie indywidualnych, kluczowych projektów Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013 kosztowała ponad 1,5 mln zł. Prace trwały od 30 czerwca 2008 r. do 18 sierpnia 2009 r.
       - To jedna z pierwszych inwestycji w ramach tego programu, który w sumie pochłonie 70 mln euro – zapowiedział marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Jacek Protas. – To wszystko ma służyć wykorzystaniu skarbu, jakim jest Kanał Elbląski. Kanał to wspaniały dar, który przejęliśmy od naszych przodków – dodał marszałek. - Jednak musimy zapewnić mu otoczkę. Zależy nam przecież, by turystę tu zatrzymać, by mógł i chciał zostać. Ponadto – podkreślił – projektant kanału określił okres gwarancyjny swojej inwestycji na 150 lat, które właśnie upływają.
       Turyści chcą podziwiać Kanał Elbląski z systemem pięciu pochylni, który znalazł się na liście siedmiu cudów Polski. Teraz mogą przyjechać na bazę biwakową przy pochylni Buczyniec i z niej uczynić swoją bazę wypadową. Już niebawem rozpocznie się sezon wakacyjny i urlopowy. Teren ten zacznie tętnić życiem – przynajmniej taką nadzieję mają samorządowcy.
      
A

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
  • MARECKI Kilka fotek nowej bazy na Buczyńcu wykonanych 3 maja jest tutaj: MARECKI73.fotosik.pl Pozdrawiam.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    MARECKI(2010-05-14)
  • mamy też sympatyczny album Elbląg-Kanał Elbląski, wersja polsko-niem. wydany przez Wydawnictwo URAN
  • super, bomba, fantastic. .. ..
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    bob kanałowy(2010-05-14)
  • nieodpłatne pole biwakowe? czyli tzw. samorządowcy nie znaleźli ŻADNEGO pomysłu na przyszłość tej bazy:/
  • Jaki turysta tu do nas przypłynie którędy, brak promocji pochylni i okolic Elbląga i samego miasta. Wszędzie się wałkuje mazury i ich cud bzdury.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    meloman(2010-05-14)
  • Pier. .. .. nie w bambus. Takie gadki słysze co roku. Pochylniami interesuje się tylko niewielka grupa niemieckich turystów nie zawsze z własnego wyboru. Normalni ludzie wynajmują domek nad jakimś jeziorem, najlepiej niedaleko jakiegos domu wczasowego z wypozyczalnia sprzetu pływajacego, placem zabaw dla dzieci, mozliwoscia wedkowania, zbierania jagód, grzybów.
  • pan marszalek niech dalej bada zawartosc cukru w cukrze - to mu wychodzi najlepiej
  • WojŁawrynowicz Nareszcie coś się dzieje. Acz uważam, że realizacja programu: " PROGRAM ROZWOJU TURYSTYKI W OBSZARZE KANAŁU ELBLĄSKIEGO I POJEZIERZA IŁAWSKIEGO NA LATA 2004- 2006 z perspektywą lat 2007 – 2003", który zawierał 113 projektów na kwotę 378 milionów, w tym Truso i skansen wsi żuławskiej. Tyle, że ten projekt nie miał gospodarza, realizowany jest szczątkowo. Smutne. Na moje gdzieś 60-70 milionów, które mogło ożywić region i dać miejsca pracy poszło bokiem. Projekt realizowany jest w bardzo okrojonej części i co najmniej 4-5 letnim opóźnieniem. Tysiące mieszkańców miasta i regionu wyjechało za poszukiwaniem lepszego życia. Turystyka to rozwój i jak na razie, nie widzę lepszego sposobu na stworzenie dobrze płatnych miejsc pracy w regionie Elbląskim. PO PIERWSZE TURYSTYKA SAMORZĄDOWCU !!!
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    WojŁawrynowicz(2010-05-14)
  • WojŁawrynowicz jak widze twoje madrosci to mnie mdli
  • WojŁawrynowicz Anonimie. Prawda bywa gorzka. Niektórzy wolą słodka papkę wyborcza. Smacznego
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    WojŁawrynowicz(2010-05-14)
  • Panie Jezierski, a może wreszcie ruszy Pan swój szacowny t. .. .i zrobi coś konkretnego, by wpisano Kanał Elbląski na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO?!!??
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    skończyć z laniem wody!(2010-05-14)
  • Na zdjęciach dostrzegłem płot z żerdzi. niewielką drewnianą wiatę i koryto do mycia rąk. Jeżeli to wszystko kosztowało jak podaje artykuł 1,5 mln złotych to ma rację WojŁawrynowicz - inwestowanie w turystykę w naszym regoonie państwowych pieniędzy to bardzo dobre miejsca pracy - ŻYŁA ZŁOTA MOŻNA BY POWIEDZIEĆ.
Reklama