UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
  • Działki kupione w szczerym polu, bez uzbrojenia, bez drogi o bardzo skomplikowanych stosunkach gruntowo-wodnych były stosunkowo tanie. Skąd teraz oczekiwania, że wszyscy mieszkańcy Elbląga złożą się na uzbrojenie i infrastrukturę drogową willowej dzielnicy miasta. Jestem przeciwnym robieniu prezentów garstce ludzi. Hashtagi: #Takijeden
  • idąc tym ograniczonym tropem myślowym można powiedzieć że nie zgadzam się na dopłaty do komunikacji miejskiej. Nie po to inwestowałem w auta aby niedorajdy jeździły na moje autobusami.... Tak można w kółko. Pamiętaj że to teren miasta, a w założeniach i definicji miasta jest obowiązek doprowadzenia mediów. Bez tego teren nie może być nazywany miastem. Proszę wygooglować definicje miasta i urbanistyki.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    10
    12
    janosikzpolnocy(2024-08-07)
  • Zwyczajowo wszystkie przyłącza mediów finansują posiadacze działek / deweloper i przekazują ją nieodpłatnie miastu w użytkowanie by móc podłączyć się do miejskich systemów. Czyżby tu miało być inaczej ? Jeśli tak, to ciekawe, kim są właściciele wspomnianych gruntów ?
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    4
    2
    GłębokaMyśl(2024-08-07)
  • @GłębokaMyśl - zwyczajowo nie znaczy zgodnie z prawem, a prawo w tej kwestii jest jasne: ustawa z dnia 7 czerwca 2001 r. o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków, Art.15.[Budowa urządzeń wodociągowych i kanalizacyjnych oraz przyłączanie do sieci] 1.Przedsiębiorstwo wodociągowo-kanalizacyjne jest obowiązane zapewnić budowę urządzeń wodociągowych i urządzeń kanalizacyjnych, ustalonych przez gminę w miejscowych planach zagospodarowania przestrzennego, w zakresie uzgodnionym w wieloletnim planie rozwoju i modernizacji, o którym mowa w art.21 ust.1. 2.Realizację budowy przyłączy do sieci oraz studni wodomierzowej, pomieszczenia przewidzianego do lokalizacji wodomierza głównego i urządzenia pomiarowego zapewnia na własny koszt osoba ubiegająca się o przyłączenie nieruchomości do sieci.
Reklama