UWAGA!

Informatyka w PWSZ

Przyszli elbląscy studenci, którzy chcą podjąć kształcenie na kierunkach informatycznych, mogą starać się już o przyjęcie do nowopowstającego Instytutu Informatyki Stosowanej w Elblągu. Instytut jednak ruszy pod warunkiem, że znajdzie się odpowiednio wykwalifikowana kadra.

Instytut Informatyki Stosowanej powstaje przy Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Elblągu. Ostatnim warunkiem do uruchomienia Instytutu od 1 października jest dobór odpowiednio wykwalifikowanej kadry. Już dziś jednak wiadomo, że kształcenie w Instytucie odbywać się będzie na dwóch profilach dyplomowania - studia licencjackie i studia inżynierskie. Studia licencjackie trwać będą 3 lata, natomiast inżynierskie - 3,5 roku. Przyszli studenci mogą wybrać spośród dwóch kierunków kształcenia - administracja systemów i sieci komputerowych oraz konstrukcja baz danych i programowanie użytkowe. W sumie Instytut zapewnia możliwość kształcenia 200 studentów dziennych i 200 zaocznych na obu kierunkach.
     Absolwent profilu administracja systemów i sieci komputerowych będzie przygotowany w zakresie administracji sieciami komputerowymi (Unix, Linux, Windows Nt), projektowania lokalnych i rozległych sieci komputerowych, administracji sieciowymi systemami baz danych oraz technologii internetowych. Absolwent profilu konstrukcji baz danych i programowania użytkowego nabędzie umiejętności w zakresie projektowania baz danych (Oracle, Progress, SQL), programowania aplikacji użytkowych, programowania sieciowego np. Java, przetwarzania równoległego, rozproszonego oraz systemów sztucznej inteligencji a także z zakresu inżynierii programowania.
     Rekrutacja do Instytutu Informatyki Stosowanej, zarówno na studia dzienne, jak i zaoczne, będzie odbywała się na podstawie konkursu świadectw. W konkursie świadectw bierze się pod uwagę oceny z egzaminu maturalnego (oprócz języka) lub oceny końcowe, gdy dany przedmiot nie był zdawany na maturze. Przedmioty brane pod uwagę w konkursie świadectw to matematyka i fizyka oraz język obcy. W przypadku języka obcego, przyjmuje się najlepszą ocenę, jaką posiada kandydat na świadectwie.
     Kwalifikacje kandydatów w konkursie świadectw dokonuje się przez zsumowanie, pomnożonych przez odpowiednie współczynniki, ocen z matematyki, fizyki i języka obcego.
     Dla absolwentów liceów ogólnokształcących o profilach: matematyczno - fizycznym, matematycznym, informatycznym i matematyczno - informatycznym, współczynnik ten dla matematyki wynosi 3. Dla absolwentów pozostałych liceów i szkół kierunkowych - 2,5, a dla absolwentów szkół kierunkowych, którzy otrzymali na zakończenie szkoły świadectwo z czerwonym paskiem - 3.
     Współczynnik dla absolwentów ze szkół wieczorowych, współczynnik dla matematyki wynosi 2. Ocena z języka obcego jest mnożona przez 1,5 dla absolwentów z klas i liceów językowych oraz przez 1 dla uczniów pozostałych szkół.
     Komplet dokumentów należy złożyć w dziekanacie PWSZ przy ul. Grunwaldzkiej do 26 czerwca 2001 r.
IG

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama