UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
  • Po pierwsze Missan rozdaje cudze pieniądze, dlatego że rządzi PO i on jest z PO, więc trzeba wspomóc przełożonych z Warszawy i spłacić dług wdzięczności. Po drugie dlaczego elblążanin ma oddawać pół miesięcznej pensji w podatkach dla ludzi, którzy za koperty dla urzędników pobudowali się na terenach zalewowych i sami zablokowali budowę zabezpieczeń antypowodziowych? W 2019 r. rozpoczęto budowę dodatkowych tam i zbiorników, przyszli mieszkańcy i skutecznie zbojkotowali całą inwestycję a ministrów wybuczeli. Nie chcieli przesiedleń 15 wsi, to teraz 150 wsi przestało istnieć. Gratuluję!
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    28
    33
    Gratuluję intelektu!(2024-09-16)
  • @Gratuluję intelektu! - Możesz dokładnie napisać o tej blokadzie? Konkretnie napisz jakie miejscowości nie zgodziły się na budowę zbiorników.
  • Np. portal komunalny napisał:Kontrowersje wokół budowy zbiorników retencyjnych, 17.05.2019, Mieszkańcy KotlinyKłodzkiej obawiają się wysiedleń z powodu budowy zbiorników retencyjnych. WodyPolskie zapewniają, że nic nie jest przesądzone. W Kotlinie Kłodzkiej trwają konsultacje społeczne dotyczące planu zapobiegania powodziom w tym rejonie. Podczas nich przedstawiane są analizy, koncepcje i warianty ochrony przeciwpowodziowej. Niektóre budzą opory mieszkańców. Chodzi przede wszystkim o najbardziej rozwinięty projekt, w którym przewiduje się budowę aż 16 zbiorników. Wtedy 2,5 tys. mieszkańców regionu miałoby być wysiedlonych. W rekomendowanym rozwiązaniu przewiduje się budowę 9 zbiorników i wysiedlenie 1200 osób. Cztery zbiorniki (w Szalejowie, Roztokach, Krosnowicach i Boboszowie) już teraz są budowane. Zakończenie prac zaplanowano w 2022 r....
  • Dalej podaje za portalem komunalnym. Internetowa petycja Dokument zlecony przez Wody Polskie - trzytomowa Analiza zwiększenia retencji powodziowej w Kotlinie Kłodzkiej wywołał reakcję. Mieszkańcy zagrożonych likwidacją wiosek zaczęli zbierać podpisy pod internetową petycję. Piszą w niej m. in. “Wysiedlenia oraz wyburzenia domów, często zabytkowych, mają objąć Stary Gierałtów, Radochów, Wilkanów, Gorzanów, Stary Waliszów, Pławnicę, Nagodzice, Nową Bystrzycę. Długopole Górne miałoby całkowicie zniknąć (…). W miejscowości Sarny zbiornik suchy miałyby się pojawić w miejscu pałacowego parku, z pomnikową aleją dębową. Podobny los przewidziano dla przypałacowego parku w Gorzanowie. Naprawdę nie trzeba byc fizykiem jądrowym, żeby znaleźć konkretne informacje za pośrednictwem google.
  • W 2019 roku w Kłodzku mieszkańcy oprotestowali i zablokowali budowę zbiorników przeciwpowodziowych. Na YouTube dostępne są wypowiedzi przedstawicieli mieszkańców w Telewizji Sudeckiej "Nie dla zbiorników na Ziemi Kłodzkiej". Podobnie w Międzylesiu. Przerażająca krótkowzroczność i arogancja. Rok 1997 niczego ich nie nauczył. Teraz my wszyscy za to zapłacimy.
  • Protesty były uzasadnione. Odszkodowania za wysiedlenie proponowane przez populizm i socjopatię były żałosne.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    2
    3
    GłębokaMyśl(2024-09-17)
Reklama