UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
  • @ MariuszLewandowski-Fc - zgadzam sie, ze miedzy parkiem a basemen, park musial wygrac. Ale nie zanm biznesu, ktory moze cokolwiek zaplanowc na 20 lat. Jesli cos takieg robia, to jest raczej wizja czy zyczenie niz plan. Natomiast jesli rzad czy samorzad chce przyciagnac biznes, to trzeba obnizac bariery, ktorych u nas nie brakuje, z biurokracja wlacznie. A plany niech sobie biznes sam robi, na taka perspektywe, na jaka maja widocznosc. Zwykle jest to od kwartalu do kwartalu, a jak ktos ma szczescie to z roku na rok. Decyzje co rozwijac biznes robi na podstawie tego co i gdzie juz zarobili, zwazywszy na jakie ryzyko ich stac. I te cele czasem staja sie sukcesem, a czesto nie. Na takie decyzje panujaca nam rada miejska, z milosciwy Witlodem wlacznie, jest za glupia. Oczywiscie, panstwowe monopole nie podlegaja takim zasadom, i my musimy za to placic, czy nas stac na takie luksusy czy nie. ..
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    3
    1
    bluselka(2021-04-18)
  • MariuszLewandowski-Fc @bluselka - Obie inicjatywy to inne osie i priorytety więc EPT i odbudowa Basenu nawet nie mogły ze sobą konkurować, Każdy biznes tworzymy z myślą o przyszłości choćby naszych dzieci, co nie znaczy że jest zawsze taki sam. Jedna z firm które zakładałem wraz ż żoną zaczęła się od serwisu, potem naprawialiśmy wagi a po moim odejściu ze spółki zajmują się kasami fiskalnymi od 25 lat. Plan jaki stworzyliśmy na początku zakładał okres początkowy - agresywnej walki o rynek i okres spokojnego funkcjonowania na pozycji lidera rynku. Ja kierowałem pierwszym etapem pozostali wspólnicy drugi. Bariery są już znacznie niższe ale do wolnego rynku jeszcze nam daleko. Decyzje w biznesie zapadają na długo przed pierwszym zarobkiem - jakiś pól roku to moim zdaniem minimum. To co widzimy na podzielonym rynku to już minimalna szansa na zysk bo rynek ma już liderów. Sztuka zarabiania to wyczucie co się sprzeda za pół roku czy za dwa lata. Co do Rady to niestety ludzie prowadzący biznes nie mają na to czasu a większość jej składu to nauczyciele zupełnie doświadczenia w biznesie nie mający. Skoro zatem wywalczyliśmy możliwość zabrania na sesji głosu to proszę skorzystać i złożyć petycje pokazującą co Radni mają zrobić. Ja już taką procedurę wdrażam - zachęcam i innych wyborców do dzielenie się własnym doświadczeniem. Zupełna zgoda co do monopoli i ich zerowej efektywności biznesowej.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    1
    4
    MariuszLewandowski-Fc(2021-04-18)
Reklama