UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
  • EPT to fiasko od początku. Woluntaryzm, czyli chciejstwo w czystej postaci. Pobiłem przewidywalnością tych "planistów", ale i dzisiejszych ludzi władzy, którzy coś klepią o „złotym trójkącie” : biznes-nauka-samorząd. Jako chyba jedyny zapoznałem się ze „Studium Wykonalności” z 2009.Pusty śmiech. Polecam moje: "Park Technologiczny na Modrzewinie południe-jestem za, a nawet przeciw"(2009 r. -nie byłem radnym), "Elbląski Park Technologiczny -czy ma jeszcze szansę"- 2011r. , ”Profilaktyka wobec EPT natychmiast potrzebna”- 2013.Miasto miało być mentorem; płacić miały uczelnie i biznes. Jakie uczelnie i jaki biznes? W Elblągu? Płacimy my-mieszkańcy. Za dobre synekury. Gdzie jest Rada Naukowa? Czy ktoś wie, że miały być 4 instytuty naukowe: informatyki stosowanej, ochrony środowiska i melioracji, metalurgii, drewna. Za dziesiątki milionów. Pisałem: „Wprowadzenie pojęcia instytutu dowodzi naiwności projektowej, oderwanej od stanu nauki i biznesu w Elblągu”. „Szkoda, bo strumień środków mógł zmodernizować infrastrukturę społeczną: basen, stadion, także ulice”, „ Modrzewinę należy urządzać, na Park nie mamy szans”. W komentarzach wówczas ktoś pisał: „EPT to namacalny, realny przykład na to, co się dzieje, gdy idioci dostają pieniądze. .. ”. Cieszmy się- powstaje EPT - bis na Wyspie Spichrzów.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    8
    3
    RyszardKlim(2021-04-17)
  • MariuszLewandowski-Fc @RyszardKlim - Panie Klim naprawdę nie rozumie Pan że nie ma Pan o biznesie żadnego pojęcia ? Jest Pan na finiszu zawodowej kariery a zachowuje się pan czasem jak maturzysta przekonany że zjadł wszystkie rozumy. Problem nie leży w EPT ale w regionie który nie przyciąga inwestorów. Gdyby EPT w tej samej formie postawiono w Gdańsku nie byłoby tam ani metra wolnej przestrzeni. Rektor Walczyk stworzył własny inkubator wykorzystując to czym miało być EPT w ramach PWSZ, Był Pan wtedy Radnym i nic Pan z tym procesem nie zrobił ? Impulsem do rozwoju EPT był pakiet zmian w przepisach jakie wprowadził Piechociński tuż po Referendum - równo z tym jak podjęto decyzję o budowie Sądu Okręgowego który powinien stać właśnie na Modrzewinie. Mogę się zgodzić że chybiona jest konstrukcja architektoniczna budynku ale dziś wokół niego powstało kilkanaście firm więc wszystkie Pana sugestie okazały się błędne a Park się rozwija. Wolniej niż bym chciał ale jednak Oderwanie nauki od biznesu to zasługa sztucznego promowania klastrów które okazały się poza jednym instytucjami chybionymi. Modyfikacja EPT do roli inkubatora przedsiębiorczości jest prawidłowa ale brak środków na dopracowanie koncepcji i jej dalszy rozwój widać aż nadto. To firmy które budują się na Modrzewinie powinny wyznaczać kierunki jej rozwoju i powoli tak właśnie się staje. Płacimy za to że Elbląg nie jest w Pomorskim i proponuję nie przeinaczać faktów gospodarczych.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    4
    6
    MariuszLewandowski-Fc(2021-04-17)
  • @MariuszLewandowski-Fc - Panie Lewandowski ! Ma Pan całkowitą rację, że ktoś zachowuje się jak maturzysta, który zjadł wszystkie rozumy. Chodzi właśnie o Pana. Pisze Pan, że problem nie leży w EPT, lecz w regionie, który się nie rozwija. Odpowiedział Pan sobie. Dlaczego się nie rozwija? Dlaczego sytuacja społeczno-gospodarcza Elbląga jest b. tragiczna, niż wówczas, kiedy organizował Pan referendum? Milczenie owiec? Nie będę rozwijał, dlaczego nie zajmuje się Pan tematem, bo przybierze Pan pozę obrażanego. Co do Parków? Na kilkadziesiąt powstałych w minionych latach tylko kilka spełnia przypisywane im funkcje. Inne są, powtarzam chciejstwem i brakiem wyobraźni. Sa gąbkami ssącymi publicznych środków. Co do infrastruktury miejskiej? Zapóźnienie cywilizacyjne Elbląga jest widoczne gołym okiem; odstrasza. Dobrze się Pan czuje jadąc Konstalem czy jadąc Kościuszki i patrząc na ruinę basenową? Co do ocen bycia ongiś radnym? Niech Pan wskaże, który radny z tamtego okresu zasługiwał na Pańskie względy? Żaden z 25? To teraz, jako piewca samorządowego dnia dzisiejszego, proszę dokonać oceny Rady też dnia dzisiejszego i jakiegokolwiek jej udziału w "rozwoju"Elbląga. Rozumiem, że jak ukażą się sondaże i badania Elbląga za rok 2020 (przesuniemy się z 55 na 54 miejsce na 66 ocenianych)-wypełnią one Pańską twórczość gazetkową. Nareszcie będzie powrót znanego też ongiś Pana Mariusza. Pozdrawiam.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    4
    1
    RyszardKlim(2021-04-19)
  • MariuszLewandowski-Fc @RyszardKlim - Mam wrażenie że dłużej byłem przedsiębiorcą niż Pan Radnym. Sytuacja Elbląga wynika z sytuacji regionu a ta jest tragiczna i nie ma co się oszukiwać - z nas dwóch to ja inicjowałem referendum w sprawie przeniesienia Elbląga do Pomorza i o ile pamiętam Pana na tej liście nie było. Czy był Pan pośród 8000 zebranych podpisów nie pamiętam pewne jest zaś to że w okresie gdy SLD rządziła krajem nie postała ustawa o referendum w sprawie przynależności administracyjnej gmin. To że nie czytał Pan strategii województwa pomorskiego i warmińsko mazurskiego wynika z Pana wypowiedzi aż nadto jasno. Mnie nauczono przeczytać to o czy się mówi - Pan jak widzę ma nawyk mówienia o rzeczach o których ma Pan słabe pojęcie Kwestia basenu była ta z powodu której podjąłem decyzje o przystąpieniu do referendum w sprawie odwołania władz Elbląga w tym i Pana i jak pamiętam tylko SLD w tym i Pan powodów do odwołanie Rady nie widziało. To my wystąpiliśmy do Kanclerz Merkel o wsparcie odbudowy basenu i wnikliwie przyglądałem się planowi odbudowy części wojskowej przygotowanie przez Elbląg i żal że projekt odpadł - jak sądzę ze względów politycznych bo pomysł mi się podobał.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    2
    MariuszLewandowski-Fc(2021-04-19)
  • MariuszLewandowski-Fc @RyszardKlim - Obecni radni też nie błyszczą ale powoli zaczynam proces ich resocjalizacji - albo nauczą się pracować szybko i efektywnie albo podczas kolejnych wyborów nie będą mieli większych szans na reelekcję o co z jakim takim skutkiem wobec tych którzy doprowadzili do likwidacji wyciągu na Górze Chrobrego zadbałem na miarę sił i środków. Sondaże mało mnie interesują - interesuje mnie to co w mieści widzę, a widzę że coś się zmienia na lepsze - może nie za szybko ale jednak. Żeby tych dobrych było więcej złożyłem petycje której adresatem jest i Pan chlebodawczyni Pani Falej. Na razie żadnego działanie po jej stronie nie widzę a i Pan struga wariata w sprawie którą zna Pan z autopsji. Jeśli Pani Falej dalej będzie chowała głowę w piasek to nie jest godna sprawować urzędu Posła ziemi Elbląskiej i może być Pan pewny że moją ocenę jej pracy potrafię uzasadnić. Lista ludzi pełniących rolę trutni z pewnością się w tej gazetce znajdzie nie raz, ale ponieważ nie mam zamiaru grac do jednej bramki i słuchać że kogoś atakuję za pomocą medium które prowadzę wszystkie partie polityczne w sejmie dostaną ofertę wykupienia przestrzeni w naszej gazecie Jeśli Lewica uzna że ma się tam pojawiać Pani Falej to może być Pan pewny że moje o jej pracy opinie będę częstsze
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    1
    MariuszLewandowski-Fc(2021-04-19)
Reklama