UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
  • MariuszLewandowski-Fc No drodzy sędziowie jako środowisko jesteście bardziej zdemoralizowani niż ci, których oceniacie. Wyrok Piechowiaka. SN ocenił jako wydany z rażącym naruszeniem prawa. Za Matusiaka Skarb Państwa wypłacił 30 tyś odszkodowania. Obu awansujecie Są granice łajdactwa i wasze stowarzyszenie je przekracza - na odpowiedz Juistiti w sprawie listu z 2012 r, czekam 12 lat. Zapewnienie waszych członkiń z Tur de Konstytucja okazuje się kłamstwem. Żenujące że ośmielacie się wytykać komuś drzazgę mając w oczach dziesiątki belek. Taka wasza "sędziowska" uczciwość.....
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    36
    17
    MariuszLewandowski-Fc(2024-03-06)
  • @MariuszLewandowski-Fc - Popieram. Upartyjnienie sądów przez PiS to szczyt obłudy.
  • Co Ty człowieku pier..... Od "okrągłego stołu" sędziowie są bezkarni i dobrze o tym wiedzą. Polscy sędziowie mają takie uprawnienia i ochronę jak nigdzie w Europie. PIS próbował to trochę zmienić, ale nie miał tyle sił i możliwości. Cześć sędziów jest upolityczniona i jawnie to manifestuje, czym narusza konstytucję. Sędzia złapany 8 lat temu na kradzieży elektroniki, do tej pory nie został skazany. Ich koledzy sędziowie zrobią wszystko i sprawy się przedawnią i nie poniosą za to żadnej kary. Skandaliczne wyroki wydawane w sprawach" celebrytów, ". Niemieckiego sędziego za takie "dziwne" wyroki by wyrzucono z zawodu, ale tam sędziowie nie mają immunitetu, w Czechach chyba też. Magdalenka stworzyła " dziwny "system w sądach i aktualne problemy. Druga sprawa to brak rozliczeń po 1989 roku. Niemcy powyrzucali osoby, które uznali za podejrzane z wojska, sądów i urzędów i mają spokój.
  • @bra - Co Ty człowieku pier.... Czarne owce są w każdej grupie zawodowej, jeden sędzia złapany na kradzieży to chyba nie jest obraz ogółu. Żadnego projektu reformy nie przedstawiono realnie bo PiS niczego nie próbował naprawiać tylko nominatów partyjnych wsadził gdzie trzeba. Od poziomy sądu rejonowego do samego szczytu SN. Umowa koalicyjna od 2015r była dopracowana w detalach jak niepisana umowa włoskich rodzin mafijnych w Nowym Yorku lat 80tych. To Wasze, tamto Nasze, nie pakujemy się sobie do biznesów. Rzucili się na spółki, fundusze ministerialne bez limitu. Pani Szydło ze swoim tanim Państwem wygląda teraz jak mitomanka żywcem obdarta ze skóry przez wygłodzoną watahę PiS.
  • Zadziwiające, że ta "wygłodzona wataha PIS" doprowadziła do najniższego bezrobocia, najwyższego wzrostu gospodarczego w Europie, podniosła płacę minimalną z 1750zł w 2015 roku do 3600zł w 2023 roku, wprowadziła program socjalny 500+ dając potężne zwiększenie konsumpcji. W 2021,a potem w 2022 rekordy w budownictwie mieszkaniowym. Modernizacja wojska, systemów informatycznych (mObywatel, e-recepta). A teraz to wszystko pójdzie w cholerę, u władzy niedojdy z PO, nauczycielka ministrem zdrowia, nawiedzone lewaczki w ministerstwie edukacji itd. Masakra.
  • To teraz napisz jak zmienila się wartość nabywcza banknotu 100zl przez te cudowne 8 lat? Przecież te 1750 w 2015 roku było równe, bądź wyższe niż te 3600 obecnie. A jaka była cena metra mieszkania w 2015 roku, a ile kosztuję teraz? Ja nie wiem, czy do was kiedyś dotrze, że pieniądze to tylko papier z nadrukowanymi cyframi i nie ważne jest ile jest zer na banknocie, ale co realnie możesz za to kupić. Obecnie można kupić coraz mniej, chociaż teoretycznie mamy coraz więcej. To ja się pytam, co to jest za sukces?
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    2
    3
    Charlie C.(2024-03-06)
  • @Charlie C. - Kurs euro (średni NBP) w 2015 roku - 4,17zł, czyli najniższa krajowa to ~420 euro. Kurs euro w 2023 roku - 4,54zł, czyli najniższa krajowa to ~ 793 euro. Obecnie możemy kupić znacznie więcej niż w 2015 roku. Ceny mieszkań skoczyły ze względu na tani kredyt hipoteczny i lokowanie w nieruchomości nadwyżki dochodów przez coraz bogatszych członków społeczeństwa. Co trzecie z budowanych mieszkań to lokata.
  • MariuszLewandowski-Fc No trochę Pan kłamie... Izba odpowiedzialności zawodowej w SN to dobry pomysł zepsuty właśnie kluczem partyjnym. Pan Tusk 11 lat temu dostał do ręki obraz sądowej porażki w Elblągu i nie zrobił nic. Myślę że rodziny mafijne w Nowym Yorku bywały bardziej sprawiedliwe nisz nasi "Sędziowie" pawełek kukiz sprzedał dobry pomysł sędziów pokoju i za granuszek posła milczy o reformie prawa wyborczego.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    1
    MariuszLewandowski-Fc(2024-03-06)
  • MariuszLewandowski-Fc Żartowniś z waszej śmieszności przedni..... Minimalna płaca Niemczech to około 1300 euro a średnia to około 2 tyś euro z jedną pracującą sobotą.3 pokojowe mieszkanie z ogrzewaniem około 500 euro. Deweloperka to bańka spekulacyjna i jak pęknie niejeden będzie płakał. Owo nadzwyczajna kasta bogacąca się nad wyraz szubko to kolesie kaczora czy protegowani łupieżowego a połową z tych tych mieszkań inwestycyjnych to rodzina Obajtków....
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    1
    2
    MariuszLewandowski-Fc(2024-03-06)
  • @Charlie C. - Porównaj wartość banknotu 10 czy 100 euro w Niemczech a potem się zastanów czy słusznie innych wyzywasz tytułami tobie należnymi.
  • Chłop tego nie kuma, że inflacja nakręcana przez politykę pisu wymuszała podnoszenie najniższej krajowej, bo była od niej zależna. Władza pisowo-ludowa robiła dobrze tylko najmniej zarabiającym. Te podwyżki nie miały żadnego realnego wpływu na innych, bo! Ci co nie zarabiali najniższej nie mieli takich podwyżek regulowanych ustawą, albo przez długo czas w ogóle nie mieli podwyżek płac. Chłop nie skuma, że jeszcze 3 lata temu minimalna krajowa to była 1/3 mojej aktualnej pensji, a w tej chwili to jest prawie połowa mojej pensji. To jest sztucznie nakręcony kilkudziesięcio procentowy wzrost spowodowany piso-ludową inflacją. Za wzrostem najniższej poszły w górę ceny i obecnie mogę sobie pozwolić na prawie połowę mniej niż mogłem. Teraz to rozumiesz? Więc nie wyskakuj mi tu z kursem euro, bo nie zarabiamy w strefie euro i nie wyskakuj z ceną benzyny, bo ta również jest uzależniona od światowej giełdy wycenianej w dolarach za baryłkę. Wyceń mi do masła i chleba. Ile mogłem kupić kostek polskiego masła u pani Kazi w sklepiku w 2015 roku za 9000 pln, a ile mogę kupić teraz?
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    1
    2
    DasModel(2024-03-06)
  • @ bra chara wataha pis poprzez nieuzasadniony wzrost płacy minimalnej tj kosztów produkcji doprowadziła do tego że tylko w 2022 w Polsce zamknięto prawie 200.000 firm. Upadały nawet renomowane zakłady z tradycjami. W 2023 roku padł rekord upadłości konsumenckich. Wataha doprowadziła do rekordowych zysków państwowych monopolistów energetycznych. Wyciągali pieniądze z kieszeni użytkowników paliwa gazu i prądu ( miasto Elbląg w 2022 płaciło 13 mln a w 2023 już 88 mln). Doprowadzili do rekordowej inflacji, do wzrostu rat kredytów o 100%.. Dzięki pislamskiemu pomysłowi tanich kredytów tylko w ciągu 2023 roku ceny mieszkań w Krakowie wzrosły o 35%. Na inwestycje państwowe pis prxeznaczał jedynie 16 % - najmniej od lat. Gdzie obiecane 100 tyś tanich mieszkań państwowych? Gdzie samochody gdzie promy gdzie ostrołęka gdzie lasy? Modernizacja wojska taka że amunicji przy obecnym zużyciu na Ukrainie starczy tylko na 8 dni. Potem co? Ułani? P. S W 2015 w kris mar na maszynie płacili ok 3-3,5 tys czyli 2 krajowe a kredyt 1,8 tyś był łatwy do spłacenia. Dziś dalej zarabiają najniższą a kredyt 2,8.Wprowadzili dziesiątki nowych podatków. Pozbawili niezależności media i sądy. Ludzie umierają czekając na wizytę u lekarza. Mamy kolejny rok zmniejszenia urodzeń w Polsce. I tak można by wymieniać...
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    1
    2
    Katotaliban Polska(2024-03-06)
  • Bardzo zadziwiające jak wyznawcy PiS szczekają nie znając abc ekonomii. Takie sukcesy a PiS od władzy odsunięto. Niewdzięcznicy. Wataha się sama żywiła przez 8 lat a żeby dojść do władzy dała dla plebsu 500+. Pusty pieniądz powodujący zwiększenie konsumpcji o masz Ci los. Inflacja tak galopująca, że kredyty mamy jakie mamy. Prywatna deweloperka to nazywasz rekordami w budownictwie mieszkań? Stawki x materiały x inflacja i masz co masz w miastach za metr kwadratowy. Sześć lat plucia na wojsko polskie, odwracanie kota ogonem wszystkie kontrakty do kosza dopiero wojna oczy otworzyła i hura kupujemy od byle kogo i byle co za grube miliardy bez kontraktów, bez offset, w trybie na łapu capu. Błaszczak skamla o uszanowanie jego podpisów na umowach a co Macierewicz odwalał? Karakale do kosza i kary umowne w milionach EURO.
Reklama