UWAGA!

Elblążanie na szóstkę

 Elbląg, Urząd Miasta Elbląg
Urząd Miasta Elbląg

– Czujemy się bardzo wyróżnione. Uczyłyśmy się cały rok, w taki sposób, żebyśmy były z siebie zadowolone i miały też czas dla znajomych, choć czasem jesteśmy przemęczone – mówi Luiza, uczennica II LO w Elblągu podczas dzisiejszego (5 grudnia) wręczenia stypendiów na wyrównywanie szans edukacyjnych dla uczniów klas siódmych i ósmych szkół podstawowych. Zobacz zdjęcia.

138 uczniów szkół podstawowych z Elbląga z klas siódmych oraz ósmych, uzyskało w drugim semestrze roku szkolnego 2023/2024 średnią ocen minimum 5,20. Wśród nich aż 19 mogło pochwalić się średnią 6,0. Dziś (5 grudnia) otrzymali stypendia prezydenta Elbląga.

– Jesteśmy bardzo dumni z syna, choć jest ścisłowcem i takie przedmioty jak chemia i biologia idą mu zdecydowanie lepiej, to świetnie radzi sobie ze wszystkimi – przyznają rodzice Błażeja, który został wyróżniony po raz trzeci.

– Czuję dumę, że córka osiągnęła taki sukces, wspieramy ją, żeby dalej trwała w swoim postanowieniu, bo poświęca na to sporo czasu, ale widzimy, że sprawia jej to przyjemność, więc to nie jest tak, że jakoś bardzo cierpi – mówi pan Michał, tata Klary, która na koniec VII klasy uzyskała średnią 5,36.

– Jestem z siebie dumna, bo mimo gorszych momentów, nie poddawałam się i walczyłam o dobre oceny – przyznaje ósmoklasistka z SP11. – Z niemieckiego czy fizyki rzeczywiście musiałam bardziej się postarać.

Po raz drugi takie wyróżnienie otrzymała Kasia z SP16 w Elblągu. – Zapracowałam na to i mam nadzieję, że kolejny semestr też tak dobrze mi pójdzie. Dużo zapamiętywałam z samych lekcji, z geografii idzie mi najlepiej, ale na przykład nad historią czy polskim muszę dłużej posiedzieć. Motywuje mnie to, żeby mieć średnią wyższą niż 5,25 – mówi ósmoklasistka.

Uczniowie otrzymali dziś dyplom, nagrodę pieniężną oraz słodki upominek.

– Czujemy się bardzo wyróżnione – mówi Luiza, która stypendium otrzymała już po raz czwarty. – Uczyłyśmy się cały rok, ale w taki sposób, żebyśmy były z siebie zadowolone i miały też czas dla znajomych, choć czasem jesteśmy przemęczone.

– Ciężką pracą osiągnęłyśmy to, co chciałyśmy i mamy nadzieję, że w marcu też się tu spotkamy – dodaje jej koleżanka Zuzia z SP19, która wyróżniona została po raz drugi. – Starałyśmy się też mieć czas dla siebie, chociaż łatwe to nie jest. W siódmej klasie codziennie siedziałam od godz. 18 do 24 i się uczyłam. Łączyłam to z treningami tańca, było ciężko, ale dałam radę.

– Dla mnie stypendium to nowość, z którym czuję się świetnie – przyznaje Amelia z SP12, która otrzymała wyróżnienie po raz pierwszy. – Ciężko jest połączyć naukę z treningami siatkówki i zajęciami dodatkowymi, często uczymy się po nocach, ale jesteśmy tu, więc dałyśmy radę.

Uczennice zgodnie przyznają, że najbardziej w nauce wspierają ich rodzice, przyjaciele, ale też wielu nauczycieli. Motywuje je za to przyszłość oraz duma rodziców.

AM

Najnowsze artykuły w dziale Szkoły i uczelnie

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
  • Jak kończyłem podstawówkę ze średnią 4.9(40 lat temu)to nic nie dostałem🥲
  • Bez internetu nie wiedzielibyście gdzie wisła płynie ! Ott nauka, uf przemęczenie ale na komórce...
  • To się nazywa nauka pamięciowa do czasu zaliczenia....
  • A potem Collegium Tumanum-:)))
  • 10 lat temu byliby czwórkowymi uczniami.20 lat temu trójkowymi. NOWACKA psuje edukację. poziom spada, nie wymaga sie nic od uczniow "bo stres". pisze to jako młody człowiek, a nie "stara baba nienawidząca młodziezy". szkola NOWACKIEJ wyhoduje nam niezdolnych do zycia doroslego dzieci. wszystko robi za nich sztuczna inteligencja, święte krowy robią dym na mieście, na ogrodach ćpają, w autobusach ostatni do ustąpienia miejsca dziadkowi o kulach.
  • ,, Walczyłam o dobre oceny'' mówi jedna z nagrodzonych dziewczynek. Celem uczenia nie mogą być oceny, a elbląskie szkolnictwo bardzo promuje takie podejście do uczenia. Nagradzający młodych ludzi nie wzięli też pod uwagę tego, że jak ktoś jest, ,dobry'' że wszystkiego, to tak naprawdę nie jest dobry w niczym konkretnie. Miejska promocja ocenozy pokazuje ile jeszcze elbląskie szkolnictwo ma do zrobienia w kwestii zrozumienia, czym jest uczenie i ocenianie.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    22
    1
    Kwadrat(2024-12-05)
  • @prawda_prawdzie - Ooooo przepraszam, pokolorowanie drwala wymaga nie lada umiejętności :) 100/100.Pozdr.
  • Niestety, ale uczenie się od 18 do 24 w tym wieku nie jest normalne, bardzo szkodliwe wręcz bym powiedziała...
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    8
    2
    Zmartwiona(2024-12-05)
  • A i tak pózniej praca po znajomości, ewentualnie Collegium Tumanum. I tak to sie kręci od ponad 30tu lat.
  • Tego pierwszego od prawej ciąg dalszy "mody" na zamały kraciasty garniturek od młodszego brata czy synka? Jakiś taki przyciasny a ciałka więcej :)
  • @Mua - 40 lat temu to nauczycielka w Gronowie elb. za to że biła każdego dnia uczni została w nagrodę dyrektorem ! Dzisiejsze miękiszony by tego nie wytrzymali ale takie były czasy.
  • Zamiast zdjęć z klaunem mogiście wrzucić listę nagrodzonych
Reklama