UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
  • Bardzo fajny projekt na płytce stykowej + Wyświetlacz TFT (wyświetlacz Pani redaktor, nie monitor). Tylko Młody, mała uwaga. Następnym razem daj boxa z bateriami 4x (AA) 1.5V do zasilania. Pchanie 9V z 6F22 dla Arduino przez LM7805 to duża strata prądu, który niepotrzebnie zamienia się w ciepło, a i sam 7805 zaczyna się gotować przy większym poborze prądu jak ma zbijać aż 4V. No i z 4x AA dłużej pociągnie czasowo niż z 6F22.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    4
    1
    DasModel(2024-10-24)
  • @DasModel - Używam prawidłowego napięcia. Dokumentacja Arduino Nano ESP32 wyraźnie mówi, aby dostarczać 6-21 V do pinu VIN mikrokontrolera. Źródło: docs. arduino. cc/tutorials/nano-esp32/cheat-sheet/
  • @.niko - Poprawka - 4x AA by zadzialalo, ale moglby byc wtedy problem zmieszczenia tych baterii w pudelku.
  • @DasModel - Wyjaśnił Cię małolat. Twórcy się nie poprawia. To jego dzieło.
  • @DasModel - Puknij się w czoło i narysuj koło. Inteligencja szpagatowa.
  • @.niko - Tam nie widać, że to z ESP32.Nie wiem ile zajmuje kod, ale można spróbować to upchnąć na Atmegę328 o ile ma wystarczającą ilość portów do tego projektu. Wyjdzie taniej, bo WiFi w tym projekcie raczej jest zbędne. No ale wiadomo, prototyp :) Optymalizację robi się dopiero przy większej produkcji. Przy okazji, sam mikrokontroler ESP32 potrzebuje napięcia 3.3V i te 3.3V daje mu przetwornica zintegrowana na płytce Arduino Nano. Uwierz, że gdyby nie ten TFT, to poszłoby nawet na 3x AA i to jest sprawdzone przy D1 mini (też na ESP). Pudełkiem się nie przejmuj. Pudełko pod projekt można sobie dzisiaj samemu zaprojektować i wydrukować w 3D, ale to już by pewnie nie zajęło 8h tylko trochę więcej :) Tak czy siak, bardzo fajny projekt, a optymalizowanie kodu, kosztów, elementów, przyjdzie z czasem.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    1
    0
    DasModel(2024-10-25)
  • @DasModel - haha nie ma problemu, rozumiem. raczej tego nie będę sprzedawał, więc dlatego zrobiłem z części które już miałem, zamiast planować przez tygodnie i jeszcze zamawiać z Chin. zdecydowanie tak, dało by się to poprawić, użyć inny mikrokontroler, itp. , ale w tym przypadku nie jest to aż taki wielki projekt w porównaniu z moimi innymi projektami, aby go tak na maksa zoptymalizować. oczywiście dziękuję za sugestie! :)
Reklama