Zwycięstwo Concordii (piłka nożna)

Elbląg, Zwycięstwo Concordii (piłka nożna)

Pierwsze punkty w nowym sezonie zdobyła Concordia. Pomarańczowo-czarni wygrali w Działdowie ze Startem 2:1 (0:1).

Szczęście Concordii
       Elblążanie przegrali w poprzedniej serii spotkań i jechali do Działdowa z nadzieją zdobycia pierwszych punktów w tym sezonie. Zadanie było trudne, choć Start również poniósł w pierwszej kolejce porażkę. Pierwsza połowa sobotniego meczu była dla piłkarzy z Krakusa pechowa, jednak w drugiej połowie wszystko się odwróciło i ostatecznie to Concordia wygrała 2:1.

Słupek i samobój

Pierwsza odsłona była wyrównana. Obie drużyny starały się o zdobycie gola. Elblążanie byli bardzo blisko szczęścia w 29 min., jednak po ładnej akcji piłka odbiła się od słupka. Szczęście było blisko, a po minucie to gospodarze wygrywali 1:0. Piłkę dośrodkował Marcin Ogrodowczyk, a pomarańczowo-czarni tak nieporadnie ją wybijali, że odbiła się ona od Michała Lepczaka i wpadła do siatki. Start mógł jeszcze podwyższyć wynik, jednak po rzucie rożnym strzał Łukasza Łukaszewskiego zablokowali obrońcy gości.

Odrobili straty

Druga połowa pojedynku rozpoczęła się z piętnastominutowym opóźnieniem. Silnie padający deszcz zmył linie i gospodarze musieli powtórnie przygotować boisko do gry. Start mógł podwyższyć wynik, ale niecelnie uderzył głową Łukaszewski. Na kwadrans przed końcem meczu pomarańczowo-czarni doprowadzili do wyrównania. Po rzucie wolnym zakotłowało się w polu karnym Startu, a do siatki trafił Fujikawa. Szczęście uśmiechnęło się do przyjezdnych w końcówce meczu. W niegroźnej sytuacji do własnej bramki trafił Łukaszewski i punkty pojechały do Elbląga.

W sobotę Łomża

Concordia zdobyła pierwsze punkty, a że dał je gol zdobyty w końcówce cieszy jeszcze bardziej. Przed piłkarzami z Krakusa kolejny ligowy pojedynek. Rywalem elblążan będzie ŁKS Łomża, a spotkanie zostanie rozegrane w sobotę 23 sierpnia o godz. 16.

Start Działdowo - Concordia Elbląg 1:2 (1:0)
       Michał Lepczak 30 (s) - Tomoki Fujikawa 75, Łukasz Łukaszewski 88 (s)

Start Działdowo:
Dąbrowski – Rogoziński, Łukaszewski, Łochnicki, Zasadzki, Sienikowski (78’ Wieczorek), Grela (75’ Kłosowski), Bartkowski, Kwaśniewski, Ogrodowczyk, Cichowski (83’ Kędzierski).
       Concordia Elbląg: Matłoka - Carter, Szczepański, Tomczuk, Lepczak, Pelc, Miecznik, Bukacki, Wojciechowski, Fujikawa, Sagan

Zobacz tabelę III ligi

Wyniki 2. kolejki grupy podlasko-warmińsko-mazurskiej III ligi:

Dąb Dąbrowa Białostocka - MKS Korsze 2:1, Huragan Morąg - Sokół Ostróda 1:1, Drwęca Nowe Miasto Lubawskie - Warmia Grajewo 4:0, Olimpia Elbląg - Znicz Biała Piska 3:1, Start Działdowo - Concordia Elbląg 1:2, ŁKS 1926 Łomża - Olimpia Zambrów 0:3, Jagiellonia II Białystok - Olimpia Olsztynek 4:1, Płomień Ełk - Puszcza Hajnówka 4:0, KS Wasilków - Rominta Gołdap 0:0.