Teraz będzie Sokół (piłka nożna)

W zaległym meczu 1/8 finału Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim Olimpia Elbląg pokonała Start Działdowo 3:2. Kolejnym naszym rywalem tym razem w 1/4 finału będzie Sokół Ostróda.

Zespół Olimpii, który jest zwycięzcą dwóch ostatnich edycji Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim, tym razem musiał się sporo namęczyć, by przebrnąć do kolejnej fazy tych rozgrywek. Mimo że oba zespoły dzieli różnica jednej klasy rozgrywek (Start gra aktualnie w IV lidze), to na boisku nie było to aż tak widoczne. Czwartoligowiec z Działdowa postawił podopiecznym Adama Fedoruka trudne warunki, o czym świadczyć może skromne zwycięstwo - zaledwie 3:2.
     W pierwszej połowie zespołem lepszy i bardziej groźniejszym byli gospodarze. Elblążanie mieli spore problemy z konstruowaniem akcji, a na dodatek bardzo słabo spisywała się nasza druga linia. Start dość szybko objął prowadzenie, bo już w 3 minucie, kiedy to w polu karnym Kamila Chranowskiego faulował Damian Gut. Jedenastkę pewnie na bramkę zamienił Paweł Laskowski. Niespełna kwadrans później podopieczni trenera Fedoruka doprowadzili do wyrównania po ładnej akcji Pawła Wiśniewskiego i pewnym wykończeniu tej akcji przez Rafała Lepkę. Niestety tuż przed przerwą Olimpia straciła Wiśniewskiego (jednego z bardziej wyróżniających się zawodników w zespole), który doznał urazu w starciu z zawodnikiem gospodarzy.
     Mimo tej straty w drugiej połowie coraz częściej do głosu zaczęli dochodzić elblążanie. W 54 min. Olimpia prowadziła już 2:1 po tym jak Tomasz Sznaza pewnie wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Adrianie Fedoruku. Niestety nasz zespół niezbyt długo cieszył się z prowadzenia. Już osiem minut później ambitnie grający gospodarze doprowadzili do wyrównania. W 62 min. rzut wolny z około 25 metrów wykonywał Kamil Chranowski, po jego strzale piłka odbiła się jeszcze od Pawła Zambrzyckiegi i wpadła do siatka obok zupełnie zaskoczonego bramkarza Olimpii. Ostatni kwadrans gry to już zdecydowana przewaga elblążan, którzy lepiej wytrzymali trudy tego meczu. Zespół gości coraz częściej witał na polu karnym rywali, jednak brakowało skutecznego wykończenia. Dogodnych sytuacji do zdobycia bramki nie wykorzystali kolejno Łukasz Nadolny i Rafał Lepka. Wreszcie w 79 min. piłkarze Olimpii mogli cieszyć się z drugiego w tym meczu prowadzenia, po tym Łukasz Nadolny wykorzystał gapiostwo obrońców Startu i strzelił bramkę na wagę awansu. Warto dodać, że w meczu tym w barwach Olimpii nie wystąpili bramkarz Krzysztof Hyz oraz Piotr Łojek i Piotr Augustynowicz.
     Teraz w meczu ćwierćfinałowym, który rozegrany zostanie 21 maja, elblążanie spotkają się w wyjeździe z Sokołem Ostróda.

Start Działdowo - Olimpia Elbląg 2:3 (1:1)
     1:0 - P. Laskowski (3. - karny), 1:1 - Lepka (16.), 1:2 - Sznaza (54. - karny), 2:2 - K. Chrzanowski (62.), 2:3 - Nadolny (79.)

Olimpia: Białkowski - Zambrzycki, Tyburski, Moneta, Sznaza, Wiśniewski (42. Adrian Fedoruk), Gut, Chuderski (46. Nadolny), Warecha, Lepka, Wiercioch.

Wyniki 1/8 finału PP: Victoria Bartoszyce - Warmia i Mazury Olsztyn 0:5, Drwęca Samborowo - Czarni Małdyty 0:4, Iskra Narzym - Jeziorak Iława 0:4, Orlęta Rema Reszel - Granica Kętrzyn 3:5, Unia Susz - Błękitni Orneta 2:4, Mazur Pisz - Mrągovia Mrągowo 0:1, Sokół Ostróda - Mazur Ełk 3:2, Start Działdowo - Olimpia Elbląg 2:3.

Zestaw par 1/4 finału PP (mecze 21. maja): Warmia i Mazury Olsztyn - Czarni Małdyty, Mrągovia Mrągowo - Granica Kętrzyn, Jeziorak Iława - Błękitni Orneta, Sokół Ostróda - Olimpia Elbląg.