Sukcesy mundurowych w kickboxingu

Elbląg, Sukcesy mundurowych w kickboxingu

Pięć złotych medali i jeden brąz przywiozą kickboxerzy związani z regionem elbląskim z Mistrzostw Polski Wojska Polskiego i Służb Mundurowych, które w weekend odbyły się w Nowej Dębie.

Kickboxer Silvant Kajak Adrian Durma na zawodach reprezentujący Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej wywalczył dwa złote medale: w kick-light w wadze do 74 kg, (w finałowej walce pokonał Marcina Majewskiego z 22. Wojskowego Ośrodka Kartograficznego w Komorowie) oraz w point-fighting w wadze do 74 kilogramów. Został też uznany najlepszym zawodnikiem mistrzostw w formule point-fighting.

- Z rąk prezesa Polskiego Związku Kickboxingu Piotra Siegoczyńskiego oraz wiceprezesa Jerzego Bassy otrzymałem pierwszy stopień mistrzowski za zasługi, za co bardzo dziękuję. Te wyróżnienie znaczy dla mnie bardzo dużo. Jestem pierwszym i jedynym zawodnikiem z naszego miasta z czarnym pasem w kickboxingu – napisał Adrian Durma na swoim profilu w mediach społecznościowych.

Elbląski strażak miał też swoje chwile radości w roli trenera. Jego podopieczny Paweł Kłoczewiak (Ochotnicza Straż Pożarna w Gronowie Elbląskim) zdobył złoto w formule kick-light w wadze do 69 kg. W finałowej walce gronowianin pokonał Grzegorza Mielnika z NSZZ Funkcjonariuszy Straży Granicznej.

Żaneta Cieśla z 16. Pułku Logistycznego wywalczyła pierwsze miejsce w K1 Rules w wadze do 56 kg. W finałowej walce pokonała Alicję Celmer z 81. batalionu lekkiej piechoty WOT (8 K-P Brygada WOT). W kick-light w wadze do 55 kg Żaneta Cieśla zajęła trzecie miejsce.

Pochodząca z Pasłęka Sandra Kruk reprezentująca 9. Batalion Dowodzenia (16 Pomorska Dywizja Zmechanizowana) wywalczyła złoto w K1 Rules w wadze do 60 kg. W finałowej walce pokonała Ewelinę Woźniak, reprezentującą policję.