Ściganie na krótkim torze

Elbląg, Ściganie na krótkim torze
(fot. Anna Dembińska)

Na lodowisku Helena od piątku do niedzieli odbywały się Ogólnopolskie Zawody Rankingowe w short-tracku. Wzięło w nich udział ponad dwustu zawodników z 13 najsilniejszych klubów w tej dyscyplinie, w tym z Orła Elbląg. Zobacz zdjęcia.

To trzecie Ogólnopolskie Zawody Rankingowe w tym sezonie short-tracka, pierwsze rozgrywane w Elblągu. O punkty i miejsca rywalizowały dziewczęta i chłopcy w kilku kategoriach wiekowych na dystansie od 111 m do 1500 metrów. Odbyła się również rywalizacja w kategorii kobiet i mężczyzn oraz sztafet.

Elbląg, Martyna Górka i Tymon Hryniewicz
Martyna Górka i Tymon Hryniewicz (fot. KS Orzeł Elbląg)

W zawodach wzięli udział m.in. czołowi młodzi zawodnicy Juvenii Białystok, Stoczniowca Gdańsk, AZS Opole, UKS Giżycko, MOSiR Sanok, ORL Duszniki-Zdrój, AZS Olsztyn oraz Orła Elbląg. Nie zabrakło również reprezentantów Ukrainy.

Wśród elblążan najlepiej spisał się Tymon Hryniewicz, który zajął drugie miejsce w klasyfikacji zawodów w kategorii junior C, uzyskując najlepsze czasy na dystansie 500 i 1000 m i zajmując 17. pozycję na dystansie 1500 m. Wśród kategorii juniorek C czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej zawodów zajęła Martyna Górka, która była trzecia na 500 i 1000 m, a na dystansie 1500 m również uplasowała się na 17. pozycji.