Porażka Concordii (piłka nożna)

Elbląg, Porażka Concordii (piłka nożna)

Bez punktów wrócą z Pruszkowa piłkarze Concordii. Pomarańczowo-czarni przegrali z miejscowym Zniczem 0:2 (0:1).

Coraz bliżej spadku
       Po zwycięskim meczu w Mielcu kibice Concordii wierzyli, że ich ulubieńcy zdobędą kolejne punkty w Pruszkowie. Niestety, Znicz okazał się dla elbląskiej drużyny zbyt wymagającym rywalem. Gospodarze mieli więcej z gry i wygrali zasłużenie. Sytuacja Concordii jest coraz bardziej dramatyczna.

Mało sytuacji

W pierwszej odsłonie kibice nie zobaczyli wielu bramkowych sytuacji. Pomarańczowo-czarni mieli problemy z przedostaniem się pod bramkę wyżej notowanego rywala. W 25 min. gospodarze mogli otworzyć wynik meczu, ale ostatecznie obok słupka uderzył Marcin Rackiewicz. Zawodnik z Pruszkowa był dokładniejszy pięć minut później. Piłkę dośrodkował w pole karne Rafał Kosiec, a pomocnik Znicza trafił z łatwością do siatki.

Podwyższyli wynik

Druga połowa toczyła się również pod dyktando pruszkowian. Już trzy minuty po przerwie rezultat mógł podwyższyć Adrian Paluchowski, ale Przemysław Motłoka kapitalnie obronił. W 74 min. padła druga bramka dla Znicza, która praktycznie „skończyła mecz”. Dla Paluchowskiego było to szesnaste trafienie w tym sezonie i prowadzi on w klasyfikacji strzelców razem z Konradem Nowakiem z Wisły Puławy.

Sześć meczów do końca

Concordia traci na dzisiaj aż dziesięć punktów do ósmej w tabeli Legionovii Legionowo, a trzeba pamiętać, że rywale rozegrali o jedno spotkanie mniej od pomarańczowo-czarnych. Sytuacja drużyny z Elbląga jest więc bardzo trudna i będzie jej niezmiernie ciężko ocalić ligowy byt. To właśnie Legionovia będzie najbliższym rywalem Concordii. Spotkanie zostanie rozegrane w niedzielę 11 maja o godz.12.

Znicz Pruszków - Concordia Elbląg 2:0 (1:0)

Rackiewicz 30, Paluchowski 74

Znicz Pruszków: Bigajski – Bochenek, Biedrzycki, Niewulis, Kucharski, Olczak, Kosiec, Banaszewski (78' Grudniewski), Machalski (67' Zapaśnik), Rackiewicz (84' Tomas), Paluchowski
       Concordia Elbląg: Matłoka – Kiyoshi, Lopez, Broniarek, Munoz, Burzyński, Galeniewski, Okada, Gonzalez Perez (46' Ondoua) Fujikawa, Zapata

Wyniki 28. kolejki grupy wschodniej II ligi:

Stal Stalowa Wola - Wigry Suwałki 0:2, Olimpia Zambrów - Siarka Tarnobrzeg 0:3, Legionovia Legionowo - Pogoń Siedlce 5:1, Znicz Pruszków - Concordia Elbląg 2:0, Olimpia Elbląg - Stal Rzeszów 2:0, Wisła Puławy - Radomiak Radom 0:0, Motor Lublin - Limanovia Limanowa 4:1, Stal Mielec - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 3:0, Pelikan Łowicz - Garbarnia Kraków 1:1