Olimpia wygrała z Rodłem Kwidzyn (piłka nożna)

Elbląg, Olimpia wygrała z Rodłem Kwidzyn (piłka nożna)

Kolejny sparing mają za sobą piłkarze drugoligowej Olimpii. Podopieczni Olega Raduszko zmierzyli się w środę z Rodłem Kwidzyn i pewnie zwyciężyli 4:0. Bramki dla Olimpii zdobyli Piotr Skokowski, Oleg Ichim, Kiriłł Raduszko i Witalij Nadijewskij. W najbliższą sobotę Olimpia zagra przy Skrzydlatej z Koralem Dębnica.

Mniej błędów, lepszy wynik
       Olimpia do meczu z Rodłem Kwidzyn podeszła zdecydowanie inaczej, niż do zeszłotygodniowej potyczki z Barkasem Tolkmicko, którą przegrała 1:2. Mecz co prawda rozpoczął się podobnie, bo od gola Piotra Skokowskiego, ale z każdą kolejną minutą gospodarze nie oddawali pola, a zwiększali przewagę. Dodać przy okazji należy, że Rodło jest zespołem od Barkasu słabszym, ale nie zmienia to faktu, że Olimpia zagrała lepsze zawody. Coraz lepiej funkcjonowała ofensywna dwójka Kamil Graczyk – Anton Kołosow, choć u tego drugiego wciąż widoczna jest przerwa spowodowana leczeniem kontuzji. Oba gole w pierwszej części padły po stałych fragmentach gry. Wspomniany Skokowskiego po precyzyjnie bitym rzucie wolny, a Oleg Ichim wykazał najwięcej sprytu przy rzucie rożnym i głową pokonał bramkarza z Kwidzyna.

Po zmianie stron elblążanie strzelili jeszcze dwa gole. Najpierw z asysty Skokowskiego skorzystał Kiriłł Raduszko, który nieco przypadkowo skierował piłkę do siatki, a strzelanie w środę zakończył Witalij Nadijewskij. Skutecznie wyszedł do prostopadłego podania, minął w pełnym biegu golkipera i uderzył do pustej bramki. Goście z Kwidzyna ani razu nie zagrozi bramce strzeżonej kolejno przez Aleksieja Rogaczowa, a po przerwie Kamila Hrynowieckiego i Artura Jurgielewicza (stanął pomiędzy słupkami na ostatnie 10 minut meczu).

W meczu z Rodłem trener Raduszko nie mógł skorzystać z kilku zawodników. Wciąż niezdolny do gry jest Tomasz Sedlewski, który ma kłopoty z kolanem. Do treningów wrócił za to Tomasz Lewandowski, jednak na występ w meczu będzie musiał poczekać. Nie zagrali także Bartosz Broniarek i Daniel Folusiewicz (choroba).

Następną grę kontrolną żółto-biało-niebiescy rozegrają w najbliższą sobotę 16 lutego. O godz. 12 zmierzą się na Skrzydlatej z trzecioligowym Koralem Dębnica.

Olimpia Elbląg – Rodło Kwidzyn 4:0 (2:0)

1:0 - Skokowski (23.), 2:0 - Ichim (33), 3:0 - Raduszko (54.), 4:0 - Nadijewskij (80.)
       Olimpia (skład wyjściowy): Aleksiej Rogaczow – Michał Ressel, Rafał Maciążek, Oleg Ichim, Witalij Nadijewskij, Piotr Skokowski, Marek Paprocki, Rafał Pietrewicz, Kiriłł Raduszko, Kamil Graczyk, Anton Kołosow
       Ponadto zagrali: Kamil Hrynowiecki, Artur Jurgielewicz, Kuba Wojtkiewicz, Damian Pazur, Karol Kuciński, Rafał Lisiecki, Patryk Burzyński

k.o.

• Patrzcie jaka cisza na temat Olimpii. Jak Olimpia przegrywa to wpisów full. Teraz napisali ze oczywiscie Rodło słabsze od Barkasa. Inaczej byc nie mogło. Ale paperluchy co wala w pieluchy.