Olimpia przegrała z Zawiszą (piłka nożna)

Elbląg, Olimpia przegrała z Zawiszą (piłka nożna)

W czwartej grze kontrolnej przygotowująca się do nowego sezonu w II lidze elbląska Olimpia przegrała w Bydgoszczy z pierwszoligowym Zawiszą 0-2. To czwarta porażka Olimpii w trakcie przerwy letniej i czwarty mecz bez strzelonej bramki. W sobotę ostatni sparing, z Cartusią Kartuzy.

Przez długi czas toczonego w trudnych warunkach meczu gra była wyrównana, choć delikatna przewaga należała do pierwszoligowców. Zawisza, który nie kryje swoich sięgających awansu do ekstraklasy aspiracji, częściej był przy piłce, grał dojrzalej i nieco szybciej. Olimpia jednak dzielnie dotrzymywała kroku rywalom, bez zarzutu spisywała się obrona na czele z bramkarzem Rogaczowem. W pierwszej części dwa razy zrobiło się gorąco pod elbląską bramką, ale goście z obu opresji wyszli obronną ręką. Najpierw po akcji Rafała Leśniewskiego w 9. minucie Witalij Nadzijewskij wybił zmierzającą do bramki piłkę, a 23. minucie bramkarz Olimpii wygrał pojedynek jeden na jeden z Adrianem Błądem.
       Po przerwie obraz gry przez długi czas się nie zmieniał. Dopiero w ostatnich dwudziestu minutach bydgoszczanie osiągnęli większą przewagę. Wówczas to trener Jurij Szatałow desygnował do gry nową jedenastkę i na efekty tego nie trzeba było długo czekać. Jeszcze w 73. minucie elblążanom udało się nie stracić bramki, bo znakomicie zachował się Rogaczow, który obronił rzut karny egzekwowany przez Pawła Abbotta, ale końcówka należała do niebiesko-czarnych. W 78. minucie nie pomylił się doskonale znany w Elblągu Tomasz Chałas i Zawisza objął prowadzenie. Najlepszy strzelec Olimpii w rundzie wiosennej ubiegłego sezonu (14 występów, 10 goli) po podaniu Daniela Mąki strzałem z pola karnego zmusił do kapitulacji Kamila Hrynowieckiego, który pomiędzy słupkami zastąpił Rogaczowa. W samej końcówce młody golkiper, który jest bardzo bliski angażu przy Agrykola, po raz drugi musiał wyciągnąć piłkę z siatki. Tym razem akcje Cezarego Stefańczyka skutecznie sfinalizował głową napastnik z Wybrzeża Kości Słoniowej Abdul Moustapha.

Trenerskie podsumowanie meczu
       - Zagraliśmy myślę przyzwoite zawody, znów zmierzyliśmy się z mocnym rywalem, na tle którego widać było pozytywy w grze. Nieco lepszy mecz w naszym wykonaniu od ostatniej gry z Arką. Najbardziej martwi to, że nie strzelamy goli. Nad tym musimy pracować, koniecznie musimy uzupełnić skład o napastnika, bo tu leży nasz największy problem. Dziś na plus młodzi zawodnicy, którym się przyglądamy. Jeszcze mamy chwilę czasu na dokonanie ruchów i ustalenie końcowej kadry drużyny – powiedział po meczu Oleg Raduszko.

Zamykanie kadry
        Do najbliższego piątku, a najpóźniej wtorku 31 lipca ma być znana ostateczna kadra Olimpii na sezon 2012/13. W środę 1 sierpnia elblążanie zagrają w I rundzie Pucharu Polski, a przeciwnika poznają 26 lipca, po losowaniu w siedzibie PZPN. Ostatnim sparingowym meczem Olimpii będzie sobotnia gra z trzecioligową Cartusią Kartuzy (28 lipca, godz. 10:00, stadion przy ul. Agrykola).

Zawisza Bydgoszcz – Olimpia Elbląg 2:0 (0:0)
       1:0 – Chałas (78.), 2:0 - Abdul Moustapha (89.)
       Zawisza: Andrzej Witan - Damian Ciechanowski, Błażej Jankowski, Krzysztof Hrymowicz, Mateusz Mąka, Adrian Błąd, Eugène Koffi Kouamé, Paweł Zawistowski, Michał Masłowski, Vahan Gevorgyan, Rafał Leśniewski. Ponadto zagrali: Tomasz Chałas, Łukasz Skrzyński, Bartosz Kopacz, Cezary Stefańczyk, Tomasz Ostalczyk, Daniel Mąka, Paweł Abbott, Hermes, Kamil Drygas, Abdul Moustapha
       Olimpia: Aleksiej Rogaczow — Grzegorz Miecznik, Tomasz Lewandowski, Bartosz Broniarek, Witalij Nadzijewskij, Maciej Scherfchen, Rafał Piętka, Lubomir Lubenow, Rafał Lisiecki, Maciej Bobek, Anton Kołosow. Ponadto zagrali: Kamil Hrynowiecki, Tomasz Sedlewski, Kiryłł Raduszko, Robert Zieliński, Piotr Skokowski, Bartosz Czarnecki, Karim Madani, Michał Ressel, Marek Paprocki.