Olimpia lepsza od Małego Jezioraka

Elbląg, Olimpia lepsza od Małego Jezioraka

W kategorii trampkarz Olimpię w bieżących rozgrywkach reprezentują dwa zespoły. "Jedynka" gra w CLJ U-15, "dwójka" rywalizuje w Ekstraklasie WMZPN. Obie drużyny w miniony weekend wygrały.

Olimpia II zagrała w sobotę, 5 października, na boisku przy ul. Skrzydlatej. Do Elbląga przyjechał Mały Jeziorka. W pierwszym meczu ligi jesiennej wygrała drużyna z Iławy 2:0. W rewanżu odbył się idealny odwet.

- Początek spotkania należał do zespołu gości, którzy zagrali bardzo wysokim pressingiem i przez 15 minut mieliśmy kłopoty w rozgrywaniu ataku i stwarzaniu sytuacji bramkowych - poinformował trener Olimpii Sebastian Cierlicki.

Po tym okresie Olimpia zaczęła grać aktywniej, szybciej i dokładniej, co udokumentowała strzelonym golem po składnej akcji całego zespołu i wykończeniu Tomankiewicza. Do końca pierwszej połowy żółto-biało-niebiescy kontrolowali spotkanie mając kilka okazji do podwyższenia wyniku.

W przerwie trener gości dokonał 6 zmian licząc na wyrównanie, ale to Olimpia dołożyła drugą bramkę. Ponownie składna akcja, która zakończyła się bramką samobójczą zawodnika z Iławy.

- Oprócz słabszego początku, wszyscy - cała osiemnastka - zaprezentowała się bardzo dobrze i dzięki temu możemy cieszyć się z piątego zwycięstwa - podsumował trener Cierlicki.

Olimpia II Elbląg - UKS Mały Jeziorak Iława 2:0

Dorian Tomankiewicz, samobój

Olimpia: Tyburski - Ziółkowski Kruczyński Winiarczyk Prystupa - Gumiński Duda Saunders - Stróżewski Tomankiewicz Roszak

Ponadto zagrali: Zabłocki Franciszek, Zabłocki Michał, Tobojka, Pietrusiński, Giza, Kulikowski, Mucha

Patronem medialnym ZKS Olimpia Elbląg jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl