Niespodzianka w Pasłęku (piłka nożna)

Polonia Pasłęk mocnym akcentem zakończyła piłkarskie zmagania w rundzie jesiennej IV ligi warmińsko-mazurskiej. Zespół Jarosława Licznerskiego pokonał na własnym boisku lidera Mazura Ełk 2:1. W ostatniej serii zwycięstwa odniosły również Zatoka Braniewo i ZKS Olimpia Elbląg. Teraz przed czwartoligowcami zimowa przerwa, która potrwa do maja.

Zatoka odrabia
     Zatoka po zaciętym meczu wygrała w Kurzętniku 3:2 i dzięki porażkom Mazura Ełk 1:2 z Polonią Pasłęk i Motoru Lubawa 0:3 z Błękitnymi Pasym zbliżyła się do prowadzącej dwójki. Do ekipy z Lubawy traci zaledwie punkt, a do lidera osiem.

Zamek Kurzętnik - Zatoka Braniewo 2:3
     Bramki dla Zatoki: Przemysław Matelski, Jarosław Michnowicz, Kamil Graczyk
     Zatoka: Łastówka - Michnowicz, Wiliński, Mościbrocki, M. Sorkowicz (86. Ptaszyński), Ciepliński, Jakimczuk, Graczyk, Małek (77. Sikorski), Podbielski (73. Przygocki), Matelski (65. Lewandowski)

Wyrównany mecz w Pasłęku
     O tym, że każda, nawet najlepsza seria ma swój kres, boleśnie przekonał się liderujący tabeli Mazur Ełk, który przegrał w Pasłęku ze skazywaną na porażkę Polonią 1:2. Kibice zgromadzeni na stadionie przy ul. Kraszewskiego obejrzeli wyrównany, zacięty, choć niestojący na zbyt wysokim poziomie pojedynek. Lider niczym nie zachwycił, a ambitnie grający gospodarze okazali się skuteczniejsi w wykorzystywaniu stworzonych sytuacji.
     Polonia Pasłęk - Mazur Ełk 2:1 (1:0)
     1:0 - Rapacki (5.), 1:1 - Wierzbicki (73.), 2:1 - Augustyńczyk (82.)
     Polonia: Kukliński - Kurgan (Smolak), Aftewicz, Licznerski, Wołczecki, Andrusewicz, Borysiewicz, Przystasz (Augustyńczyk), Żabka, Durka, Rapacki
     Mazur: Modzelewski - Kazimierczak, D. Potuszyński, Guzowski, Puniszkis (80. Najda), Wiśniewski, Janik, Jakucewicz (63. Piątkowski), Sidorowicz, Kowalko (60. Stupak), Wierzbicki

Skromnie, ale do przodu
     Na koniec rundy jesiennej komplet punktów zdobyła ZKS Olimpia Elbląg, która wygrała 2:1 na własnym boisku z ostatnią w tabeli Tęczą Miłomłyn 2:1. Tym samym elblążanie spędzą zimę na 15. miejscu w tabeli z dorobkiem 16 zdobytych punktów.
     Pierwsi bramkę mogli zdobyć goście, ale ZKS Olimpię od straty gola po strzale Wyralskiego uratował słupek. Po niespełna minucie szybka kontra przyniosła prowadzenie gospodarzom. Dośrodkowanie Dariusza Kaczmarczyka na bramkę zamienił Krystian Gorgol. Niespełna dziesięć minut później był remis, a do wyrównania strzałem z 8. metra doprowadził Makarczuk, któremu przy bramce asystował najaktywniejszy w szeregach przyjezdnych Wyralski. Po zmianie stron mecz nadal stał na przeciętnym poziomie, ale obydwu drużynom nie można odmówić ambicji i zaangażowania. W 65. minucie z boiska usunięty został Piotr Tyburski z ZKS Olimpii, który ujrzał czerwoną kartkę. Ten fakt, paradoksalnie, poprawił grę gospodarzy, którzy w końcówce meczu przechylili szalę zwycięstwa na swoja stronę. Bramkę na wagę trzech punktów uderzeniem z pola karnego zdobył Ireneusz Jaromiński.

ZKS Olimpia Elbląg - Tęcza Miłomłyn 2:1 (1:1)
     1:0 - Gorgol (16.), 1:1 - Makarczuk (25.), 2:1 - Jaromiński (83.)
     Sędziował: Łukiewski (Olsztyn)

Komplet wyników 17 kolejki (ostatniej jesiennej) IV ligi warmińsko-mazurskiej: Zamek Kurzętnik - Zatoka Braniewo 2:3, Polonia Pasłęk - Mazur Ełk 2:1, ZKS Olimpia Elbląg - Tęcza Miłomłyn 2:1, MKS Korsze - MKS Szczytno 1:1, Płomień Ełk - Tęcza Biskupiec 0:2, Sokół Ostróda - Start Nidzica 5:3, Mamry Giżycko - Rominta Gołdap 1:4, Granica Kętrzyn - GKS Wikielec 0:0, Motor Lubawa - Błękitni Pasym 0:3.