Młodzik Olimpii liderem w Ekstraklasie

Elbląg, Młodzik Olimpii liderem w Ekstraklasie

Młodzi piłkarze Olimpii Elbląg, występujący w Ekstraklasie Młodzika, wygrali w miniony weekend z Żuri Olsztyn. Drugie zwycięstwo Żółto-biało-niebieskich oznacza pozycję lidera.

Olimpia w pierwszej kolejce zmierzyła się z Concordią Elbląg i pewnie wygrała 4:1. W drugim meczu doszło do pojedynku z ówczesnym liderem - Żuri Olsztyn. Mecz miał wyrównany przebieg: w pierwszej połowie przewagę miała Olimpia, druga należała do zawodników Żuri. Spotkanie jednak zostało rozstrzygnięte i ostatecznie z 3 pkt cieszyła się Olimpia Elbląg.
       Jedyna bramka padła w pierwszej połowie. Paweł Saunders wykorzystał niezdecydowanie obrońców Żuri przechwytując piłkę i popisał się pięknym podaniem wzdłuż bramki do nadbiegającego Mateusza Głowińskiego, który po chwili przyjmował gratulacje za wyprowadzenie drużyny na prowadzenie. Do końca pierwszej połowy Olimpia przeważała, ale mimo kilku dogodnych sytuacji nie podwyższyła wyniku. Po zmianie stron Żuri przejęło inicjatywę, ale kapitalne zawody rozgrywał bramkarz Olimpii Kacper Buczkowski.
       Ostatecznie skromne 1:0 dla Olimpii i awans w ligowej tabeli na pozycję lidera. W następnej kolejce zagrają ponownie z Żuri, ale z drugą drużyną, obecnie zamykającą stawkę.

Żuri Olsztyn - Olimpia Elbląg 0:1
       Mateusz Głowiński
       W meczu zagrali: Grzywacz, Winiarczyk, Prystupa, Tomankiewicz, Saunders, Roszak, Duda, Piróg, Głowiński, Buczkowski, Pietrusiński, Mucha, Zabłocki , Aniskowicz, Kulikowski, Zdrojewski
       Dobra gra Młodzików Olimpii procentuje powołaniami do kadry województwa. W dniach 09-10.04.2019 odbywa się konsultacja szkoleniowa kadry rocznika 2006 w Iławie w której uczestniczy 4 zawodników Olimpii Elbląg: Jan Piróg, Mateusz Głowiński, Borys Duda oraz Tomasz Łoś. Trenerem żółto-biało-niebieskich jest Sebastian Cierlicki.

Patronem medialnym ZKS Olimpia Elbląg jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl