Memoriał im. Tadeusza Jaworskiego w Zapasach Styl Klasyczny

Elbląg, Memoriał im. Tadeusza Jaworskiego w Zapasach Styl Klasyczny

17 listopada odbył się w Elblągu 27. Memoriał im. Tadeusza Jaworskiego Kadetów w Zapasach w Stylu Klasycznym. Elbląscy zapaśnicy wywalczyli cztery medale: dwa srebrne i dwa brązowe.

W zawodach wzięło udział 63 zawodników reprezentujących dziewięć klubów woj. warmińsko – mazurskiego oraz pomorskiego: Budowlani Olsztyn, Sokół Lubawa, Warmia Lidzbark Warmiński, Cartusia Kartuzy, Ajas Gdańsk, Granica Gdańsk, Żuławy Nowy Dwór Gd, Morena Żukowo i Olimpia Elbląg. W tegorocznym Memoriale startowali także zapaśnicy z obwodu kaliningradzkiego.
       Zawody stały na wysokim poziomie, wiele walk było bardzo emocjonujących. Występ elbląskich zapaśników można zaliczyć do udanych. Wywalczyli oni cztery medale: dwa srebrne i dwa brązowe. Na podium stanęli Dawid Borzęcki (drugi w kat. 46 kg), Adrian Turoń (drugi w kat. 85 kg), Marcin Szymański (trzeci w kat. 54 kg) i Dominik Oszczęda (trzeci w kat. 100 kg). Klasyfikację klubową wygrał Ajas Gdańsk przed Olimpią Elbląg i Rosją (Kaliningrad).