Medale dla elblążan (zapasy)

Elbląg, Medale dla elblążan (zapasy)

W niedzielę 13 maja w sali sportowej MOS w Elblągu odbyły się Mistrzostwa Województwa Warmińsko – Mazurskiego Młodzików w zapasach (styl klasyczny). Elbląscy zapaśnicy wywalczyli pięć medali.

W zawodach wzięło udział 56 zawodników z sześciu klubów: MLKS Sokół Lubawa, KS Budowlani Olsztyn, LUKS Warmia Lidzbark Warmiński, LUKS Rogóż, LUKS Ołów Ryn oraz KS Olimpia Elbląg.
       W mocnej rywalizacji elbląscy zapaśnicy wywalczyli pięć medali. Na najwyższym stopniu podium stanął Damian Jabłoński w kategorii wagowej do 100 kg. Jeremi Barański wywalczył drugie miejsce w kategorii wagowej o 85 kg. Na trzecim miejscu podium uplasowali się Marcin Szymański w kategorii wagowej do 47 kg, Karol Turoń do 53 kg oraz Toros Hakobyan do 73 kg.