Lechia pokonana w Elblągu

Elbląg, Lechia pokonana w Elblągu

Juniorzy młodsi Olimpii po dwóch meczach sparingowych mogą pochwalić się kompletem zwycięstw. W miniony weekend ograli Lechię Gdańsk aż 4:0.

Wyniki w meczach sparingowych nigdy nie są kwestią priorytetową jednak zawsze lepiej wygrać niż przegrać. Takie założenie spełniają juniorzy Olimpii, którzy w meczu z Lechią na prowadzenie wyszli w 25 minucie, kiedy po dośrodkowaniu Adriana Szantyra z rzutu wolnego gola zdobył Dominik Kozera. Do przerwy 1:0.

Po zmianie stron oglądaliśmy trzy gole, wszystkie autorstwa żółto-biało-niebieskich. Najpierw po świetnym podaniu Marka Nowakowskiego do siatki trafił Adrian Szantyr, kolejny gol to drugie trafienie Kozery, a wynik ustalił Dawid Winiarski, który popisał się indywidualnym rajdem i precyzyjnym strzałem.

W kolejnym sparingu Olimpia zagra z innym przedstawicielem trójmiasta - Arką Gdynia. Spotkanie odbędzie się niedzielę, 16 lutego, w Gdyni.

Olimpia Elbląg - Lechia Gdańsk 4:0

Dominik Kozera x2, Adrian Szantyr, Dawid Winiarski

Olimpia: Szymonowicz (45’ Lechowid), Gorzycki, Panek, Redesiuk, Jaskólski (46’ Filipczyk), Nowakowski, Szantyr, Winiarski, Godlewski (46’ Mowczyn), Kozera, Płaza (65′ Łabecki)

15 luty: vs Arka Gdynia (Junior Młodszy) w Gdyni

23 luty: vs Jaguar Gdańsk (Junior Młodszy)

1 marzec: vs Huragan Morąg (Junior Młodszy)

8 marzec: vs Gedania Gdańsk (Junior Młodszy)

15 marzec: vs Zalew Frombork (Klasa A, grupa: warmińsko-mazurska II)

Patronem medialnym ZKS Olimpia Elbląg jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl