Górą Elbląg i Ostróda (tenis)

Elbląg, Górą Elbląg i Ostróda (tenis)
(fot. nadesłane)

W miniony weekend (12 - 13 lutego) hala przy Agrykola 8 była areną zmagań młodzików w tenisie podczas Halowych Mistrzostw Województwa warmińsko-mazurskiego.

Halowe Mistrzostwa Województwa warmińsko-mazurskiego w tenisie dziewcząt i chłopców do lat 14. zostały zorganizowane przez Towarzystwo Tenisowe Olimpia Elbląg. W turnieju uczestniczyli niemal wszyscy najlepsi zawodnicy i zawodniczki z klubów naszego regionu - z Ostródy, Olsztyna i oczywiście Elbląga.
       W rywalizacji chłopców w grze pojedynczej mistrzem województwa został Robert Wojtaś, zwyciężając w trzech setach - 4/6, 6/2, 6/2 - swego kolegę z klubu Przemka Kwiatkowskiego. Kolejny zawodnik tego klubu Mateusz Poszelężny zajął trzecie miejsce, przegrywając w półfinale ze zwycięzcą całego turnieju 6/3, 0/6, 1/6. Finaliści singla Robert Wojtaś i Przemek Kwiatkowski okazali się też najlepsi w grze deblowej, zwyciężając w finale parę Zbyszek Kołak/Grzegorz Karowiec – 7/5, 6/0.
       Trochę inaczej przebiegały zawody w rywalizacji dziewcząt. Gospodynie okazały się bardziej gościnne, oddając częściowo pole koleżankom spoza Elbląga. Już półfinałowa walka pomiędzy Pauliną Jankun z TT Olimpia Elbląg i Wiktorią Szewczak z UKS Drwęckie Ostróda, przysporzyła kibicom wielu emocji. Niestety dla gospodarzy, po zaciętej walce jednak trochę na własne życzenie, Paulina uległa Wiktorii (mając w pewnym momencie piłki meczowe), w trzech setach - 6/7, 6/4, 6/7. Swój mecz półfinałowy znacznie lepiej zagrała koleżanka Pauliny z TT Olimpia Elbląg - Olga Grędzińska, wygrywając z rywalką z Budowlanych Olsztyn Moniką Górką dosyć gładko, bo 6/2, 6/1. Finał dziewcząt to znowu zacięta trzy setowa walka, w której pierwszy set należał do gospodyni, jednak w drugim i trzecim secie niezwykła bojowość, zaobserwowana już w trakcie pojedynku półfinałowego, dała ostateczne zwycięstwo w turnieju, drobniutkiej Wiktorii Szewczak z UKS Drwęckie Ostróda – wynik finału - 4/6, 7/5, 7/5.
       Udział w turniejach to nie tylko rywalizacja lecz również nowe przyjaźnie i znajomości. Dowodem na to fakt, że do gier deblowych dziewczyny przystąpiły w parach niekoniecznie klubowych. I tak w finale, zagrały przeciwko sobie pary: Paulina Jankun - TT Olimpia Elbląg/Wiktoria Szewczak – UKS Drwęckie i Olga Grędzińska - TT Olimpia Elbląg/Monika Górka – KS Budowlani. Zwyciężył, wynikiem 6/3, 6/1 - duet elbląsko-ostródzki - Paulina Jankun/Wiktoria Szewczak.