Fatalny weekend czwartoligowców (piłka nożna)

Czwarta kolejka IV ligi nie była udana dla naszych czwartoligowców. Wszyscy przegrali swoje spotkania, a najdotkliwszej porażki doznała ZKS Olimpia, która skompromitowała się w Ostródzie, przegrywając aż 1:7.

Zatoka słabiutka w Pasymiu
     Zatoka nie pokazała się w Pasymiu z dobrej strony, co pozwoliło Błękitnym na przełamanie złej serii i odniesienie pierwszego zwycięstwa w sezonie. Początek meczu należał jednak do gości z Braniewa, którzy dwukrotnie, po uderzeniach Przemysława Matelskiego i Marcina Sorkowicza, trafiali w poprzeczkę. To podziałało mobilizująco na gospodarzy, którzy jeszcze przed przerwą dwukrotnie pokonali Piotra Łastówkę - najpierw po składnej akcji całej drużyny uczynił to Sebastian Łukaszewski, a następnie po indywidualnym popisie Sławomir Foruś.
     Po zmianie stron braniewianie zdobyli kontaktową bramkę po uderzeniu Tomasza Gierko z rzutu wolnego z ok. 22 metra. To jednak wszystko, na co było stać Zatokę tego dnia. Gospodarzom za to wychodziło wszystko. Zdobyli jeszcze dwie bramki i odnieśli wysokie, w pełni zasłużone zwycięstwo.
     Błękitni Pasym - Zatoka Braniewo 4:1 (2:0)
     1:0 - S. Łukaszewski (38.), 2:0 - Foruś (45.), 2:1 - Gierko (66.), 3:1 - M. Łukaszewski (61.), 4:1 - S. Łukaszewski (77.)
     Błękitni: Koledziński - Łachmański, A. Naczas, G. Naczas, P. Brzozowski (34. Mazurek), Ziętak, S. Łukaszewski, Foruś, Ambroziak (82. Kruk), Gołębiewski, M. Łukaszewski
     Zatoka: Łastówka - Mościbrocki, Wiliński, Michnowicz, Matelski, (55. Podbielski), M. Sorkowicz (70. Sikorski), Ł. Sorkowicz, Przygocki (75. Jakimczuk), Dzwonkowski (46. Gierko), Wolak
     Sędziował: Sieradzki (Olsztyn).

MKS Korsze lepszy od Polonii
     Gospodarze przez cały mecz grali bardzo ambitnie, ale nie wystarczyło to choćby do zdobycia jednego punktu. W 9. minucie bliscy szczęścia byli przyjezdni, ale Damian Roksela przegrał pojedynek jeden na jeden z Piotrem Kuklińskim. Gospodarze także nie zdobyli bramki w podobnej sytuacji - w 29. minucie Marcin Andrusewicz nie dał rady Adrianowi Bebłowskiemu.
     W drugiej połowie gospodarze mieli bardzo dobrą okazję w 68. minucie, ale znów nie popisał się Andrusewicz, który nie trafił w piłkę przed pustą bramką MKS-u. Chwilę potem przyjezdni groźnie skontrowali, ale strzał Piotra Sawickiego z 8 metra minął o centymetry poprzeczkę bramki Polonii. Szczęście uśmiechnęło się do gości w samej końcówce. Wprowadzony na boisko w 83. minucie Wojciech Mikołajczyk wykorzystał dośrodkowanie Piotra Kozłowskiego i ustalił wynik meczu.
     Polonia Pasłęk - MKS Korsze 0:1 (0:0)
     0:1 - Mikołajczyk (89.)
     Polonia: Kukliński - Kurgan, Licznerski, Aftewicz, Wołczecki, Andrusewicz, Suckiel, Borysiewicz, Augustyńczyk, Przystasz (80. Rapacki), Bykowski
     MKS Korsze: Bebłowski - Branicki, Solecki, Janiszewski, Fedczak, Piwiszkis, Roksela, Paweł Sawicki (76. Miller), Piotr Sawicki, Kozłowski, Chwaszczewski (83. Mikołajczyk)
     Sędziował: Bogdanowicz (Elbląg).

Kompromitacja ZKS Olimpii
     Zespół Dariusza Kaczmarczyka nie miał nic do powiedzenia w starciu z dobrze dysponowanymi gospodarzami, którzy od początku sezonu prezentują równy poziom i wysoką formę. Gdyby zawodnicy Sokoła nie pudłowali w dogodnych sytuacjach, mecz mógł się zakończyć nawet dwucyfrowym wynikiem. Gości po strzałach Miłkowskiego i Śnieżawskiego ratował słupek. Honor ZKS Olimpii uratował Adam Niedźwiedzki, który wykorzystał w 76. minucie rzut karny. Po czterech meczach ZKS Olimpia plasuje się na przedostatnim miejscu w tabeli z zaledwie jednym zdobytym punktem.
     Sokół Ostróda - ZKS Olimpia Elbląg 7:1 (3:0)
     1:0 - Miłkowski (20.), 2:0, 3:0 - M. Śnieżawski (29., 43.), 4:0 - Miłkowski (70.), 5:0 - Oliwa (72.) 5:1 - Niedźwiedzki (76. k.), 6:1 - Kraśniewski (77.), 7:1 - Miłkowski (86.)
     Sokół: Maleszewski - Kraśniewski, Gergola, Oliwa, M. Śnieżawski (65. Ciesielczyk), Szymański (55. Langowski), Ławnicki (40. A. Teliszewski), Krogulec, R. Teliszewski (46. Gębicki), Miłkowski, Dąbrowski
     ZKS Olimpia: Różański - Zienkiewicz, Rosenau, Jaromiński, Czerwiński, Miller, Gorgol, Korzeb, Piotrowski (46. Niedźwiedzki), Dreszler, Ratajczyk (46. Zając)
     Sędziował: Grysz (Iława).

Komplet wyników 4. kolejki IV ligi warmińsko-mazurskiej: Błękitni Pasym - Zatoka Braniewo 4:1, Polonia Pasłęk - MKS Korsze 0:1, Sokół Ostróda - ZKS Olimpia Elbląg 7:1, MKS Szczytno - Płomień Ełk 1:4, Zamek Kurzętnik - Tęcza Miłomłyn 3:0, Mamry Giżycko - Tęcza Biskupiec 0:2, Granica Kętrzyn - Start Nidzica 3:1, Motor Lubawa - Mazur Ełk 4:4, GKS Wikielec - Rominta Gołdap 1:0.