Dobre starty młodych kajakarzy

Elbląg, Dobre starty młodych kajakarzy

W Bydgoszczy odbywają się regaty eliminacyjne juniorów. Jest to ostatni krajowy sprawdzian przed mistrzostwami Europy i mistrzostwami świata juniorów. Już w pierwszym dniu (31 maja) rewelacyjnie spisali się elbląscy juniorzy.

W pierwszym dniu odbyły się wyścigi sprinterskie na dystansie 200m. Rekord ustanowił Patryk Stasiełowicz z PKS Korona. w wyścigu C-1 200m. Jako pierwszy elblążanin w historii zdołał wygrać wyścig na sprinterskim dystansie 200m. Tuż za nim uplasowali się Rafał Poklepa z KKS Nowa Sól i Marceli Krawiec z KS Warta Poznań. Bardzo dobrze zaprezentowali się także zawodnicy z UKS Silvant. Mikołaj Kot, który wywalczył 5 miejsce. Jest to dla niego wielki sukces, ponieważ do tej pory specjalizował się w wyścigach na dystansie 1000m. W wyścigu zwyciężyli Alex Borucki z KKW 1929 z Krakowa, 2 miejsce Norbert Midloch z KS Admira Gorzów, 2 miejsce Kacper Grzechnik z KS Czechowice Dziedzice. Julia Kot specjalizująca się w dystansie 1000m dobrze zaprezentowała się w wyścigu sprinterskim zajmując 8 miejsce. Zwyciężyły Zofia Więcławska z KST Włókniarz Chełmża, 2 miejsce Dominika Zimnoch z Dojlidy Białystok i 3 miejsce Julia Piasecka z UKS Copal Trzcianka.