Derby dla Zatoki (piłka nożna)

Najciekawszym meczem 16. kolejki IV ligi warmińsko-mazurskiej był derbowy pojedynek w Braniewie, w którym miejscowa Zatoka podejmowała Polonię Pasłęk. Gospodarze nie dali większych szans rywalowi, wygrywając w stosunku 5:1. Było to siódme z rzędu zwycięstwo zespołu Tomasza Klimczaka. Na jedną kolejkę przed końcem piłkarskiej jesieni braniewianie plasują się na 3. miejscu w tabeli.

Kolejną porażkę zaliczyli futboliści ZKS Olimpii Elbląg, którzy tym razem przegrali w Biskupcu z Tęczą 1:3. Elblążanie z 13 punktami na koncie zajmują 16. miejsce w lidze.

Dziwny mecz w Braniewie
     Od początku wydarzenia potoczyły się nie po myśli gości z Pasłęka, bo sędzia nie dopuścił do gry Adriana Aftewicza (rzekomy brak karty zdrowia, zawodnik Polonii pojawił się na placu gry w drugiej połowie, po wyjaśnieniu wątpliwości). Również gol na 1:0 dla Zatoki wzbudził kontrowersje i protesty pasłęczan, którzy uważali, że padł ze spalonego. Po stracie bramki Polonia ruszyła do odrobienia straty, odkryła się i została skarcona drugi raz. Do przerwy było więc 2:0 dla miejscowych.
     Drugą połowę także lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy minutę po wznowieniu gry za sprawą Piotra Podbielskiego podwyższyli wynik na 3:0. Od tego momentu do głosu doszli poloniści, którzy jednak zmarnowali trzy dogodne okazje do zdobycia goli (Marcin Andrusewicz i Paweł Wołczecki). Zatoka natomiast celnie punktowała rywala i na siedem minut przed końcem prowadziła już 5:0. Wówczas gościom z Pasłęka wreszcie udało się pokonać Piotra Łastówkę, a honor Polonii uratował Jacek Bykowski. Tym samym ustalił wynik meczu, meczu który zasłużenie, ale zdecydowanie za wysoko, wygrali gospodarze.

Zatoka Braniewo - Polonia Pasłęk 5:1 (2:0)
     1:0 - Podbielski (31.), 2:0 - Graczyk (38.), 3:0 - Podbielski (46.), 4:0 - Graczyk (68.), 5:0 - Ł. Sorkowicz (83.), 5:1 - Bykowski (87.)
     Zatoka: Łastówka - Mościbrocki, Wiliński, Michnowicz (75. Wójcik), Matelski (69. Małek), Jakimczuk (63. Ł. Sorkowicz), Ciepliński, Graczyk, M. Sorkowicz, Dzwonkowski, Podbielski (75. Drężek)
     Polonia: Kukliński - Licznerski, Wołczecki, Kurgan, Żabka, Borysiewicz, Jakimowicz (Aftewicz), Andrusewicz, Banaszek, Rapacki, Bykowski.

Komplet wyników 16. kolejki IV ligi warmińsko-mazurskiej: Zatoka Braniewo - Polonia Pasłęk 5:1, Tęcza Biskupiec - ZKS Olimpia Elbląg 3:1, MKS Szczytno - Motor Lubawa 0:3, Błękitni Pasym - Granica Kętrzyn 4:0, GKS Wikielec - Mamry Giżycko 1:0, Rominta Gołdap - Zamek Kurzętnik 4:0, Mazur Ełk - Sokół Ostróda 4:3, Start Nidzica - Płomień Ełk 1:2, Tęcza Miłomłyn - MKS Korsze 1:2.